MYSZKÓW – Przebudowa ulicy Ogrodowej – spotkanie informacyjne

30.11.2016, 10:53

W związku z planowaną przebudową ul. Ogrodowej, na zlecenie Gminy Myszków, wykonywana jest dokumentacja projektowa przez firmę „Biuro projektowe KONSTRUKTOR”  ul. Kolonia Stella 26, 32-500 Chrzanów.

W trosce o jakość naszego działania zapraszamy Państwa na spotkanie informacyjne, którego celem będzie zapoznanie Państwa z koncepcją planowanej przebudowy ul. Ogrodowej.

W ramach przedmiotowej przebudowy planujemy wykonać:

  • nawierzchnię asfaltową na odcinku od ul. 1 Maja do kładki na rzece Leśniówka oraz na łączniku między ul. Ogrodową i ul. Majora Sucharskiego
  • parkingi wzdłuż łącznika z ul. Majora Sucharskiego
  • kanalizację deszczową do odwodnienia nawierzchni drogi
  • kanalizację sanitarną na całej długości drogi
  • kanał technologiczny

Spotkanie odbędzie się 5 grudnia br. o godzinie 17:00 w Urzędzie Miasta Myszkowa, ul. Kościuszki 26, sala sesyjna.

Podczas spotkania projektanci wykonywujący dokumentację, między innymi:

  • przedstawią koncepcję przebudowy drogi
  • poruszą kwestie podłączania posesji przyległych do kanalizacji sanitarnej
  • omówią kwestie budowy zjazdów
Pozostałe:
MYSZKÓW – Nie dla aktów wandalizmu!

Z piątku na sobotę nieznani wandale zniszczyli i powywracali kosze wzdłuż ulicy 3 Maja w Myszkowie. Magistrat oraz policjanci poszukują sprawców tego bezmyślnego działania. Jest też apel do świadków zdarzenia o pomoc w wykryciu sprawców zniszczeń.

Fot: UM w Myszkowie

Każdorazowo akt wandalizmu dokonany w mieście przysparza wielu problemów, zwykle finansowych. W tym przypadku koszt jednego kosza wynosi około 1 tys. złotych, a na tym wydatki nie kończą się.

Ta oznaka bezmyślności, barbarzyństwa i wandalizmu powinna być przez społeczeństwo zdecydowanie napiętnowana. Każda szkoda, którą trzeba naprawić to dodatkowy, nieprzewidziany koszt dla miasta, który zostaje pokryty m. in. z naszych pieniędzy. Koszt jednego kosza wynosi ok. 1 tys. zł, do tego powinniśmy doliczyć koszty związane z uprzątnięciem potrzaskanych koszy oraz rozstawieniem nowych.

-czytamy na stronie UM w Myszkowie.

Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat nocnego wandalizmu, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 34/313-26-82 wew. 162.

Jeżeli w przyszłości bylibyście Państwo świadkami podobnych zdarzeń to wystarczy telefon z powiadomieniem Policji. O swoje miasto musimy zadbać sami, nikt za nas tego nie zrobi. A wandalom i istotom bezmyślnym mówimy NIE!

-czytamy dalej.

Partnerzy