OGRODZIENIEC – Policja ma nowy samochód

30.11.2016, 17:32

Policjanci z Ogrodzieńca otrzymali nowy samochód. Połowę kosztów zakupu auta poniosła policja, a drugą połowę lokalne samorządy.

Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu insp. Ryszard Skowroński wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Ogrodzieńcu kom. Grzegorzem Migdał podziękowali włodarzom trzech gmin za udzielone wsparcie finansowe, umożliwiające nabycie nowego pojazdu służbowego. Udział w zakupie radiowozu mieli Burmistrzowie Miast i Gmin w Ogrodzieńcu i Pilicy oraz Wójt Gminy Żarnowiec. Pozostałą kwotę zapewniła Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.
Nowy samochód służbowy to oznakowana Skoda Yeti z silnikiem benzynowym o pojemności 1,4 dm3. Radiowóz jest wyposażony w sygnalizację świetlno-dźwiękową i nowoczesne, cyfrowe środki łączności. Dodatkową cechą użytkową tego pojazdu stanowi napęd na cztery koła. Całkowita jego wartość, to około 82 tys. złotych. Skoda będzie służyła do patrolowania pagórkowatego i rozległego obszaru trzech gmin, obsługiwanych przez Komisariat Policji w Ogrodzieńcu.

źródło: www.slaska.policja.gov.pl

 

Partnerzy