MYSZKÓW – Zderzenie pociągów na przejeździe kolejowym Myszków Światowit

02.12.2016, 10:06

Dzisiaj bardzo wczesnym rankiem w Myszkowie zderzyły się pociągi towarowe, przewożące węgiel i olej opałowy. Na miejscu pracuje kilka zastępów straży pożarnej.

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym Myszków Światowit. Prawdopodobnie przez cały dzień nie przejedzie tędy żaden pociąg.
– W tej chwili strażacy starają się ograniczyć wyciek z cysterny, zabezpieczyć ją, by jak najmniej substancji dostało się do środowiska. Czekamy również na podstawienie innej cysterny w celu przepompowania oleju. W wypadku ucierpiał jeden z maszynistów, odniósł lekkie obrażenia, a życiu jego nie zagraża niebezpieczeństwo. Strażacy nieustannie pracują, by jak najszybciej przywrócić ruch kolejowy w tym miejscu – mówi kapitan Szczepański rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Myszkowie.

Najprawdopodobniej działania strażaków potrwają do późnych godzin wieczornych

Pozostałe:
MYSZKÓW – Nie dla aktów wandalizmu!

Z piątku na sobotę nieznani wandale zniszczyli i powywracali kosze wzdłuż ulicy 3 Maja w Myszkowie. Magistrat oraz policjanci poszukują sprawców tego bezmyślnego działania. Jest też apel do świadków zdarzenia o pomoc w wykryciu sprawców zniszczeń.

Fot: UM w Myszkowie

Każdorazowo akt wandalizmu dokonany w mieście przysparza wielu problemów, zwykle finansowych. W tym przypadku koszt jednego kosza wynosi około 1 tys. złotych, a na tym wydatki nie kończą się.

Ta oznaka bezmyślności, barbarzyństwa i wandalizmu powinna być przez społeczeństwo zdecydowanie napiętnowana. Każda szkoda, którą trzeba naprawić to dodatkowy, nieprzewidziany koszt dla miasta, który zostaje pokryty m. in. z naszych pieniędzy. Koszt jednego kosza wynosi ok. 1 tys. zł, do tego powinniśmy doliczyć koszty związane z uprzątnięciem potrzaskanych koszy oraz rozstawieniem nowych.

-czytamy na stronie UM w Myszkowie.

Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat nocnego wandalizmu, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 34/313-26-82 wew. 162.

Jeżeli w przyszłości bylibyście Państwo świadkami podobnych zdarzeń to wystarczy telefon z powiadomieniem Policji. O swoje miasto musimy zadbać sami, nikt za nas tego nie zrobi. A wandalom i istotom bezmyślnym mówimy NIE!

-czytamy dalej.

Partnerzy