OGRODZIENIEC – Jubileusz Koła Łowieckiego

04.12.2016, 10:20

Ogrodzieniecki „Darz Bór” powstał w 1946 roku. Koło zostało wpisane do rejestru kół łowieckich w Zarządzie Wojewódzkim Polskiego Związku Łowieckiego w Katowicach w 1998 roku.

Skład „Darz Boru” liczy 20 członków i 1 stażystę. W 2016 roku po raz pierwszy przyjęto w swoje szeregi kobietę – Dianę. Prezesem koła jest pan Czesław Osys. Siedziba mieści się przy ul. 1-go Maja 163 w Ogrodzieńcu.

Siedemdziesięciolecie powołania członkowie wraz z gośćmi zaproszonymi obchodzili 19 listopada br. Do życzeń z okolicznościowym dyplomem dołączył się Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec.
Z tej okazji za wybitne zasługi na rzecz Koła Łowieckiego „Darz Bór” członkowie i Zarząd Koła przyznali pamiątkowe ryngrafy, które otrzymali: Okręgowa Rada Łowiecka w Katowicach, Andrzej Mikulski Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec, Grzegorz Cekus Nadleśniczy Nadleśnictwa Siewierz i Tadeusz Małachowski Honorowy Prezesa Koła.
Srebrnym Medalem Zasługi Łowieckiej zostali odznaczeni: kol. Władysław Gruca oraz kol. Stefan Król.

Natomiast Medalem Zasłużony Dla Łowiectwa Śląskiego zostali uhonorowani: Złotym – Czesław Osys Prezes Koła oraz Srebrnym – kol.: Szczepan Plutka, Jarosław Wiliński, Sławomir Nawrotek.

Działalność Koła polega głównie na prowadzeniu gospodarki łowieckiej w dzierżawionym obwodzie łowieckim; inicjowaniu i organizowanie przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska, mających na uwadze poprawę warunków bytowych zwierząt dziko żyjących; tworzeniu optymalnych warunków bytowania zwierzyny oraz jej ochronę na terenie dzierżawionego obwodu oraz zwalczanie kłusownictwa i wszelkich przejawów szkodnictwa łowieckiego.

Tekst: I. Rajca

Źródło: www.ogrodzieniec.pl

Partnerzy