ZAWIERCIE – Szczodry Starzec

06.12.2016, 19:57

Jak przystało na 6 grudnia, małych pacjentów z oddziałów Dziecięcego i Noworodkowego Szpitala Powiatowego w Zawierciu odwiedził Mikołaj.

To największe obok Dnia Dziecka i Gwiazdki święto najmłodszych nie mogło pozostać niezauważone przez personel zawierciańskiej lecznicy. Dzięki sponsorom (Fundacja NEUCA, DICOFLOR, ORSALIT) i własnemu wysiłkowi, do rąk hospitalizowanych brzdąców trafiło kilkadziesiąt paczek z prezentami. Równolegle z załogą placówki mikołajowe upominki przekazało z własnej inicjatywy Centrum Rozwoju Lokalnego oraz Grupa Jurajska GOPR .

Wędrującemu między łóżkami starcowi w czerwonym kostiumie towarzyszyli stosownie odziani pracownicy szpitala na czele z dyrektor Anną Pilarczyk-Sprycha.Pobyt u nas i związana z nim rozłąka z rodziną są dla dzieci szczególnie przykrym doświadczeniem. 6 grudnia to znakomita okazja, żeby choć trochę uprzyjemnić im te trudne chwile, z czego z największą przyjemnością korzystamy – podkreśla Anna Pilarczyk-Sprycha.

Na tym wyjątkowym święcie skorzystali także dorośli Pacjenci wszystkich oddziałów szpitalnych oraz pracownicy Szpitala. Nikogo nie ominął słodki drobiazg w postaci symbolicznego cukierka.

Partnerzy