ZAWIERCIE – Spotkanie z kolędą

17.12.2016, 11:12

Pod takim hasłem w dniu 9 grudnia 2016 roku uczniowie naszej Szkoły zaprezentowali się w programie artystycznym na scenie widowiskowej MOK-u w Zawierciu.

Trzeba przyznać, że występ odbył się przed wypełnioną po brzegi widownią, złożoną z zaproszonych przez p. Dyrektor i Grono Pedagogiczne naszej Szkoły dzieci z zawierciańskich przedszkoli wraz ze swoimi Wychowawcami. Przybyli również licznie Rodzice i Dziadkowie uczniów, aby obejrzeć popisy swoich pociech. Na widowni nie zabrakło także p. o. Naczelnika Wydziału Edukacji p. Marii Utrackiej, która gorąco poparła inicjatywę przedświątecznego spotkania w tak licznym gronie i złożyła życzenia świąteczne wszystkim zgromadzonym. Następnie scenę opanowali już młodzi aktorzy naszej Szkoły. Rozpoczął uczeń kl. II a- Piotruś Kwoczała kolędami zagranymi na skrzypcach, czym wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój spotkania. I wtedy na scenie pojawiła się uczennica kl. VI- Ola Płóciennik z przepięknym muzycznym występem, a wkrótce potem uczniowie kl. III, którzy pod przewodnictwem p. Bożeny Lubaszki przygotowali Jasełka. A w nich, oprócz postaci Marii, Józefa, pasterzy, pojawiły się również postacie ze znanych dzieciom bajek ( Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Calineczka, Pinokio, Kopciuszek, Rybak). Uczniowie pięknie przebrani, z bogactwem rekwizytów, odgrywali swoje role, wydawało się bez najmniejszej tremy! W poszczególne sceny Jasełek wkomponowane zostały kolędy w wykonaniu- oprócz trzecioklasistów- chóru złożonego z uczennic kl. V i VI pod muzyczną opieką p. Rafała Janusa oraz solowe występy uczennic: Oli Płóciennik, Oli Machalskiej, Ilii Ławniczak. Publiczność gorącymi oklaskami nagradzała występujących, czym dawała świadectwo swojego zainteresowania, zadowolenia. Wydawało się, że to już koniec, a tu jeszcze na scenie pojawił się Mikołaj, w postać którego wcieliła się p. Marzena Chlebek, by w humorystyczny sposób nauczyć zgromadzone dzieci elementów ruchowych tańca, który wkrótce zaprezentowali uczniowie klasy II b. A skoro na scenie pojawił się Mikołaj, to były również prezenty: każde dziecko opuszczające salę, wychodziło nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale również z lizakiem w ręce!
To magiczne przedświąteczne spotkanie na scenie MOK- u, które zainicjowali uczniowie naszej Szkoły wprowadziło wszystkich w radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. A nasi młodzi ,, aktorzy i piosenkarze” już snują plany na kolejne występy na scenie MOK- u….

Partnerzy