ZAWIERCIE – Będą dodatkowe pociągi na Sylwestra

30.12.2016, 14:22

Mieszkańcy Śląska i Zagłębia, którzy planują zabawę sylwestrową poza domem będą mogli skorzystać ze specjalnej, sylwestrowej oferty Kolei Śląskich. Z samych Katowic w ciągu 10 minut w trzech różnych kierunkach wyjadą nocą trzy pociągi.

– Pociągi umożliwią wygodne i bezpieczne powroty do domów. W tę wyjątkową noc lepiej auto zostawić w garażu. I nie chodzi tutaj tylko o to, aby móc uraczyć podniebienie chociażby lampką szampana, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo – mówi rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.
W sumie dodatkowych nocnych pociągów będzie sześć. Godziny odjazdów trzech z nich zostały zaplanowane tak, aby imprezowicze mogli wrócić z największej zabawy w regionie – Sylwestrowej Mocy Przebojów. Jak szacują jej organizatorzy, na placu przed katowickim Spodkiem w sylwestrową noc może pojawić się ponad 60 tys. osób. W dużej części będą to mieszkańcy innych miast, dlatego z myślą o nich Koleje Śląskie w tym roku postanowiły ponownie uruchomić specjalne, sylwestrowe pociągi. Zatrzymają się one na 31 stacjach w 14 miejscowościach.
Koszty przejazdu pociągiem specjalnym nie będą się różnić od taryfy obowiązującej na co dzień. Specjalnie w tym dniu w hali głównej dworca w Katowicach przez całą noc będą działać trzy kasy Kolei Śląskich. Bilety można kupować również m.in. w biletomatach.
Pociąg do Gliwic odjedzie o godzinie 1:10 z peronu 2, do Zawiercia przez Zagłębie o godzinie 1:15 z peronu 4, a do Tychów Lodowiska o godzinie 1:20 z peronu 4.
Koleje Śląskie zachęcają również, aby przed skierowaniem się na peron, sprawdzić na tablicy świetlnej na dworcu, czy numer peronu się nie zmienił. Godziny odjazdów nocnych pociągów z innych miast można sprawdzić w załączonym rozkładzie jazdy. Dodatkowe informacje dostępne są także na www.kolejeslaskie.com.
W ubiegłym roku nocne pociągi Kolei Śląskich zapewniły powrót do domu z sylwestrowych szaleństw ponad 1500 osobom.

 

źródło: www.zawiercie.eu

 

 

Partnerzy