MYSZKÓW – Zbrodnia na przyrodzie

11.04.2017, 9:18

Przedpołudniem 10 kwietnia Straż Miejska otrzymała anonimową informację, że rzeczka przy ul. Zielonej ma kolor czerwony.

Natychmiastowa interwencja strażników miejskich – Mariusza Leksa i Jarosława Płaczkowskiego zapobiegła większemu, ekologicznemu nieszczęściu.
Wizja lokalna posesji przy ul. Kościuszki i Zielonej ujawniła, że jeden z mieszkańców ul. Kościuszki wsypał do płynącej obok rzeczki impregnat do drewna. Kolor jaki przybrała woda można zobaczyć na zdjęciach. Ponadto Strażnicy Miejscy znaleźli kolejnych 11 worków przygotowanych do „upłynnienia” oraz przelewające się do gleby szambo. Z tytułu szamba, Strażnicy nałożyli na mieszkańca mandat w wysokości 300 zł.
Strażnicy powiadomili odpowiednie służby i na miejscu pojawiła się Policja, Straż Pożarna, Ochrona Środowiska Urzędu Miasta i Starostwa oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który pobrał do badania próbki nieczystej wody. Zarówno Policja jak i WIOŚ poprowadzą wobec niefrasobliwego mieszkańca postępowanie. Poinformujemy Państwa o wynikach badań wody i sankcjach wobec mieszkańca.

Źródło: www.miastomyszkow.pl
Zdjęcia: www.miastomyszkow.pl

Partnerzy