MYSZKÓW – Trafił do więzienia za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym

12.04.2017, 8:51

Policjanci z Koziegłów zatrzymali 37-letniego mieszkańca Myszkowa, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

Wobec mężczyzny sąd orzekł karę 4 lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego.
Do zatrzymania 37-latka doszło wczoraj w południe. Przestępca był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Myszkowie za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Do zdarzenia doszło 16 lipca 2014 roku w Myszkowie na Placu Dworcowym. Ze szczątkowych informacji policjantów wynikało, że sprawca, który „na pasach” potrącił pieszą, a następnie uciekł, poruszał się pojazdem marki Volkswagen Transporter koloru ciemnego. Dzięki wytrwałości, ogromnemu zaangażowaniu i żmudnej pracy śledczych, doszło do ustalenia i zatrzymania 37-letniego mieszkańca Myszkowa. Mężczyzna usłyszał wówczas prokuratorski zarzut spowodowania wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła 78-letnia kobieta i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Trafił przed oblicze sądu, który orzekł wobec przestępcy karę 4 lat pozbawienia wolności. Wczoraj do rąk stróżów prawa trafił nakaz przymusowego zatrzymania i doprowadzenia go do aresztu śledczego. Policjanci z Koziegów na tej podstawie skontrolowali jedno z myszkowskich mieszkań, w którym najprawdopodobniej miał przebywać poszukiwany. Drzwi do mieszkania otworzył dobrze im znany 37-latek. Przestępca został od razu zatrzymany. Teraz już nie uniknie kary.

Źródło: myszkow.slaska.policja.gov.pl

Partnerzy