MYSZKÓW – Motorowerzysta na „podwójnym gazie”

12.05.2017, 16:38

Dyżurny myszkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Krusinie na ulicy Rzeczki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty.

Jak się okazało kierujący jednośladem podczas jazdy stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił go. Jego badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie na „podwójnym gazie”, grozi mu nawet 2 lata więzienia.
Do zdarzenia doszło wczoraj przed 13.00. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że kierujący motorowerem podczas jazdy, wywrócił pojazd i nie może się podnieść. Po przybyciu na miejsce patrol policji nie zastał już pojazdu, a jedynie pijanego mężczyznę, który próbował wmówić mundurowym, że nie kierował żadnym jednośladem tylko szedł sobie na nogach. Na szczęście przebieg tego zdarzenia widzieli świadkowie, którzy zaalarmowali policję. Jak się okazało, przed przyjazdem mundurowych, uszkodzony motorower został zabezpieczony przez matkę 34-latka. Szybko wyszxło na jaw, że 36-letni mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kompletnie pijany mieszkaniec Krusin, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj po wytrzeźwieniu został przesłuchany i przyznał się do winy. 36- latkowi za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: myszkow.slaska.policja.gov.pl

Partnerzy