MYSZKÓW – Wojewoda nagrodził za uratowanie życia

02.08.2017, 16:37

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie wojewody z bohaterami historii, jaka miała miejsce pod koniec lipca w Myszkowie.

Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia nagrodzili i pogratulowali dwóm policjantom oraz 3-letniemu Maciusiowi, którzy uratowali mamę chłopca. W akcji ratowania kobiety ogromną rolę odegrał pies rasy york…
Dzisiaj w Sali Złotej w Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się wyjątkowe spotkanie wojewody z bohaterami tego wydarzenia: policjantami st. sierż. Łukaszem Ambrożym, sierż. Tomaszem Kozakiem, 3-letnim Maciusiem i jego pupilem – yorkiem o imieniu „Lucky”. Policjantom towarzyszył ich przełożony, Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie mł. insp. Jacek Kurdybelski. Chłopiec na spotkanie przyszedł ze swoją mamą, która dzięki dzielnemu synkowi oraz fachowej pomocy policjantów została uratowana po tym, jak straciła przytomność z powodu hipoglikemii. Ogromną rolę w akcji ratowania kobiety odegrał pies rasy york, który doprowadził policjantów bezpośrednio pod dom, w którym na podłodze leżała kobieta. Mundurowi od razu przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej i przywrócili kobiecie funkcje życiowe i utrzymywali z nią kontakt do czasu przyjazdu karetki. Jak się okazało kobieta nie wiedziała nawet, że choruje na cukrzycę. Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia pogratulowali policjantom, chłopcu i dumnej mamie, oraz nagrodzili bohaterów tej wzruszającej historii.

Źródło: slaska.policja.gov.pl
Zdjęcia: slaska.policja.gov.pl

Partnerzy