ZAWIERCIE – Szlachetna paczka szuka rodzin i wolontariuszy

01.09.2017, 17:10

Szukamy rodzin do szlachetnej paczki.

Szukamy rodzin do tegorocznej edycji szlachetnej paczki . Stawiamy na osoby starsze (seniorów) oraz młodzież opuszczające placówki wychowawcze i rodziny w złej sytuacji (np.zdarzenia losowe choroba, nieszczęście itp). Szukamy również firm do patronatu które mogą zostać naszym sponsorem .

SZLACHETNA PACZKA to program, w którym docieramy do osób i rodzin żyjących w trudnej –niezawinionej ‒ sytuacji. Trudna sytuacja to nie tylko „ubóstwo” materialne, lecz także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, brak odpowiedniej edukacji.

Wolontariusze także są potrzebni!

Zgłaszać się można do końca września przez stronę www.superw.pl.

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolskie programy społeczne  organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA, które od 2001 r. pomagają ludziom wydobywać to, co w nich najpiękniejsze.

Kim jest SuperW?

W SZLACHETNEJ PACZCE SuperW, czyli wolontariusz,  dociera do rodzin, które znalazły się  w  trudnej sytuacji. Poprzez spotkania z rodziną  określa, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich mądrą pomocą, dającą impuls do zmiany. Następnię łączą potrzebujących z darczyńcami.  Aż 79% SuperW Paczki uważa, że udział w programie to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

 

Partnerzy