ZAWIERCIE – Z Faworytem po wlace

04.09.2017, 10:59

Sparing Asseco Resovii z beniaminkiem PlusLigi Aluronem Virtu Wartą Zawiercie w hali czwartej siły ekstraklasy na papierze miał oczywistego faworyta. Jednak Jurajscy Rycerze bez kompleksów rywalizowali z gospodarzami, przegrywając ostatecznie 1:3, po dominacji w trzecim i walce na styku w dwóch innych setach.

Połowa pierwszego seta była zacięta. Beniaminek ekstraklasy nie ustępował 4. drużynie ostatnich rozgrywek PlusLigi. Zawiercianie trzymali się na dystans dwóch oczek jeszcze do stanu 19:21. Wtedy jednak na siatce lepiej grai gospodarze, odskoczyli na 19:24 po zagraniu Możdżonka i zwieńczyli dzieło (19:25).

W drugim secie wydawało się, że to Aluron Virtu Warta zmierza po zwycięstwo. Po ataku Boćka z drugiej linii było już 20:15, lecz rzeszowianie doszli na 21:22. Kiwka Boćka na 23:22 zbliżała Jurajskich Rycerzy do wygrania partii, ale w końcówce punkt za punkt szalę na swoją stronę przechylili miejscowi, choć problematyczne było, czy w ostatniej akcji piłka po zbiciu Boćka nie miała kontaktu z parkietem.

Set pod dyktando beniaminka i walka do ostatniej piłki

Trzeci set to koncert gry Żółto-Zielonych. Żuk sprytnie wykorzystał blok rywali, Swodczyk zanotował serię punktową i zrobiło się 11:6 dla przyjezdnych. 5-punktowe prowadzenie utrzymywało się także po zbiciu Marcyniaka i bloku Boćka wcielającego się w rolę… ściany (17:12). Końcówka to m.in. soczysty pipe de Leona, punkty na zmianę Brazylijczyka i Boćka oraz finisz Swodczyka – 25:19 (19:25). Faworyt wygrywał już tylko 2:1 w setach.

Czwarta partia to szybkie 5-punktowe prowadzenie Asseco Resovii. Ale do ostatnich sekund toczyła się zacięta walka, bo Aluron Virtu zbliżył się do przeciwników. Minimalnie wygrany set przez bardziej doświadczonych gospodarzy zakończył spotkanie, lecz beniaminek zaprezentował się z niezłej strony i nawiązał walkę z utytułowanym rywalem.

Asseco Resovia Rzeszów – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:19, 28:26, 19:25, 25:23)

Aluron Virtu Warta: Pająk 1, de Leon 18, Marcyniak 7, Bociek 19, Żuk 10, Swodczyk 7, Koga (libero) oraz Akala 0, Długosz 0, Kaczorowski 0.

Asseco Resovia: Schops, Depowski, Możdżonek, Tichacek, Śliwka, Perłowski, Rusek (libero) oraz Jarosz, Kędzierski.

Damian Juszczyk
źródło: http://www.aluronwarta.pl/aktualnosci/79-aktualnosci/1021-z-faworytem-po-walce.html

Partnerzy