SIEWIERZ – Wręczono nagrody w XXIII Sportowym Turnieju Miast i Gmin – III miejsce Gminy Siewierz w Województwie

29.09.2017, 9:12

W dniu 27 września w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyła się uroczystość podsumowująca „Sportowy Turniej Miast i Gmin Województwa Śląskiego 2017”. Turniej to coroczna tygodniowa impreza odbywająca się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Ideą tego przedsięwzięcia jest popularyzacja sportu i rekreacji oraz jak najliczniejszy udział mieszkańców województwa w zawodach i zabawach sportowych.

Do rywalizacji przystąpiło 18 gmin, które od 26 maja do 1 czerwca zorganizowały ćwiczenia z udziałem ponad 67 tys. uczestników. W tej liczbie ponad 3,5 tys. osób uczestniczyło w teście sprawnościowym Coopera.

Zwycięzcą turnieju zostaje gmina, która zbierze najwięcej punktów za liczbę uczestniczących w ćwiczeniach zgodnie z regulaminem organizatora oraz sprawdzających swoją wytrzymałość w teście Coopera.

Nagrody przyznano w 4 kategoriach:
gminy do 10 tys. mieszkańców
gminy od 10 tys. do 30 tys. mieszkańców
gminy od 30 tys. do 90 tys. mieszkańców
gminy powyżej 90 tys. mieszkańców
Po raz kolejny w turnieju wystartowała również Gmina Siewierz, która co roku zajmuje wysokie pozycje w rankingu. W XXIII edycji Siewierz zajął III miejsce w II kategorii. Pamiątkowy puchar za miejsce na podium odebrał Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś.

W naszej gminie w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich włączyły się m.in. wszystkie placówki oświatowe z terenu Gminy Siewierz, jednostki budżetowe gminy oraz stowarzyszenia. W 123 różnych konkurencjach wzięło udział 4306 uczestników.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Sportowym Turnieju Miast i Gmin oraz zorganizowali poszczególne zawody!

źródło: www.siewierz.pl

Partnerzy