ZAWIERCIE – Ruszył przetarg na projekt części obwodnicy Zawiercia i Poręby

03.10.2017, 9:30

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach ogłosiła przetarg na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy Poręby i Zawiercia w ciągu drogi krajowej nr 78. Chodzi o odcinek II B.

Wybrana w przetargu firma wykonana dokumentacje projektową dla budowy połączenia projektowanej obwodnicy Zawiercia z istniejącą drogą krajową nr 78 i istniejącą drogą powiatową nr 1773S w miejscowości Żerkowice. Połączenie to ma być zaplanowane poprzez skrzyżowanie jednopoziomowe typu rondo.

Zadaniem wykonawcy będzie także pełnienie nadzoru autorskiego w czasie realizacji robót.

Na oferty GDDKiA czeka do 10 listopada. W przetargu przyjęto 3 kryteria: cena – 60 pkt, zarządzanie projektem – 20 pkt i aspekt społeczny – 20 pkt.
Planowana w ciągu drogi krajowej nr 78 obwodnica Zawiercia i Poręby ma mieć ok. 24,5 km długości. Będzie jednojezdniową drogą klasy GP, z dwoma pasami ruchu – po jednym w każdym kierunku.

Inwestycja została podzielona na dwie części. Odcinek I obejmuje trasę Siewierz – Poręba – Zawiercie (Kromołów) i liczy ok. 16,5 km. Odcinek II obejmuje fragment w miejscowości Zawiercie (Kromołów – Żerkowice) i liczy ok. 7,5 km.

W ramach zadania mają być wybudowane trzy węzły drogowe (Kuźnica, Zawiercie i Kromołów), a także dwa skrzyżowania i obiekty mostowe, w tym 2 mosty i 12 wiaduktów w ciągu drogi krajowej.

źródło: http://www.rynekinfrastruktury.pl

Partnerzy