ZAWIERCIE – Taichiro Koga podbija PlusLigę

03.11.2017, 8:21

Libero Aluronu Virtu Warty Zawiercie Taichiro Koga jest nie tylko pierwszym Japończykiem w historii PlusLigi. Po siedmiu (w przypadku beniaminka dotychczas pięciu) kolejkach bieżących rozgrywek 28-latek jest statystycznie najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji.

Dobry duch i „maskotka” szatni Żółto-Zielonych, na parkiecie prawdziwy Jurajski Rycerz – a właściwie… Jurajski Samuraj. Po pięciu pierwszych meczach w barwach Aluronu Virtu Warty Zawiercie i 7. kolejce PlusLigi statystyki rozgrywek jasno wskazują na Japończyka jako na lidera wśród libero, przed Pawłem Zatorskim z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Damianem Wojtaszkiem z ONICO Warszawa. „Spokojnie, to dopiero pięć spotkań. Dlatego nie dbam tak bardzo o statystyki i nie jestem jeszcze usatysfakcjonowany moimi występami. Skupiam się na tym, by dążyć do wyznaczonych celów” – twardo stąpa po ziemi siatkarz z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Pewniak w Wygraj Polską Ligę Siatkówki!

Gracz zawierciańskiego beniaminka jest też na czele rankingu przyjmujących PlusLigi, wyprzedzając Nikołaja Penczewa z PGE Skry Bełchatów i Robberta Andringę z Indykpolu AZS-u Olsztyn. Nic więc dziwnego, że Taichiro Koga to gratka dla wszystkich biorących udział w zabawie w internetowego menedżera – Wygraj Polską Ligę Siatkówki. W składzie „mocna szóstka” ma go również aktualny lider konkursu. „Nie mogę obiecać, że warto na mnie stawiać, ale mój cel jest jasny. Chcę kontynuować ciężką pracę i osiągać jak najwięcej z zespołem”.

Damian Juszczyk
Biuro Prasowe Aluronu Virtu Warty Zawiercie
źródło: http://aluronvirtu.pl/taichiro-koga-podbija-pluslige/

Partnerzy