SIEWIERZ – Kradzież w Siewierzu

08.01.2018, 8:42

W dniu 3 stycznia 2018 roku ujawniono kolejną kradzież na terenie miasta Siewierz. Tym razem łupem złodziei padły dwie ławki, jakie Gmina Siewierz ustawiła w pasie drogowym ulicy Ściegna.

Ulica Ściegna jest dosyć długim odcinkiem drogi, dlatego przed obchodami dnia Wszystkich Świętych, zamontowano dwie ławki, które miały za zadanie umożliwienie chwili odpoczynku pieszym (często osobom starszym) zmierzającym w kierunku cmentarza. Mając na uwadze długość ulicy Ściegna oraz fakt, że chodnikiem tym poruszają się również piesi w kierunku ulicy Cmentarnej i ulicy Stawowej postanowiono, że ławki te pozostaną tam na stałe. Okazało się, iż był to dobry pomysł, ławki służyły mieszkańcom, aż do chwili kradzieży. Ławki te okazały się być komuś „bardzo potrzebne”. Pofatygował się więc w nocy, odkręcił śruby mocujące ławki do chodnika oraz zamontowanych pod ławką betonów i po prostu je ukradł, nie myśląc o innych. Miejmy nadzieję, że artykuł ten dotrze do osób, które posunęły się do tak haniebnego czynu, gdyż powinny one się strasznie wstydzić swojego zachowania.

Mając na uwadze opisane zdarzenie, Gmina Siewierz apeluje, aby osoby, które wiedzą cokolwiek w przedmiotowej sprawie, udzieliły posiadanych informacji na Komisariacie Policji w Siewierzu lub w Urzędzie Miasta i Gminy Siewierz.

źródło: www.siewierz.pl

Partnerzy