ZAWIERCIE – Amerykański inwestor rozpoczął rekrutację

12.03.2018, 8:36

Już w czerwcu br., nasz inwestor, firma AXA Stenman Poland zamierza uruchomić nowoczesną fabrykę okuć budowlanych przy ulicy Technologicznej w Strefie Aktywności Gospodarczej Zawiercia w której docelowo ma pracować około 150 osób. Inwestycja ta związana jest z przeniesieniem produkcji firmy z Siewierza do Zawiercia. Stąd też 5 lutego w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Zawierciu zorganizowano spotkanie na którym przedstawiciele firmy przybliżyli specyfikę stanowisk pracy, wymagania stawiane pracownikom, możliwości rozwoju osobistego i zawodowego pracowników oraz aktualne i przyszłe oferty pracy.

Spotkanie to było pierwszym etapem rekrutacji, na którym zaoferowano 13 miejsc pracy dostępnych od zaraz. Kolejne oferty będą się pojawiać w miarę przenoszenia zakładu i jego dalszej rozbudowy. Kolejną rekrutację firma Axa Stenman Poland planuje przeprowadzić na przełomie marca i kwietnia br.

Bliższe informacje o rekrutacji można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z siedzibą inwestora pod adresem: Axa Stenman Poland Sp. z o.o., ul. Warszawska 89, 42-470 Siewierz, nr tel; 32/678 11 21, email: biuro@allegion.com

żródło: www.park.zawiercie.eu

Pozostałe:
ZAWIERCIE – Wymuszenie pierwszeństwa przez ciągnik rolniczy

W poniedziałek, 12 listopada w pobliżu miejscowości Zawada Pilicka doszło do zderzenia ciągnika rolniczego, samochodu osobowego i karetki pogotowia. Kierujący traktorem, nie posiadał prawa jazdy. 

Fot: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Do szpitala przewieziona została pasażerka hyundaia wraz z mężczyzną, który w chwili zdarzenia siedział na przypiętym do ciągnika wozie. Po opatrzeniu ran, oboje zostali wypisani do domu. Chociaż nikt nie doznał dużych obrażeń, sprawą traktorzysty zajmie się sąd. Jak informują policjanci, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Traktorzysta wjechał na ruchliwą drogę wymuszając pierwszeństwo przejazdu 28-letniej kobiecie kierującej osobowym hyundaiem. Następnie w jej pojazd uderzyła jadąca z tyłu karetka pogotowia. Na jej pokładzie nie było żadnych pacjentów. W czasie zderzenia karetka nie używała sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pomiędzy pojazdy wbiło się duże koło oderwane od traktora.

– pisze Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Partnerzy