SIEWIERZ – Sportowy Turniej Miast i Gmin

22.05.2018, 14:02

Po raz kolejny Gmina Siewierz bierze udział w akcji Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich startując w XXIV Sportowym Turnieju Miast i Gmin. Celem głównym imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców Gminy, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

W Sportowym Turnieju Miast i Gmin startować mogą wszyscy mieszkańcy danego miasta lub gminy zameldowani na pobyt stały lub czasowy – osoby dorosłe, a także przedszkolaki, uczniowie szkół, studenci, pracownicy działających tam firm, wczasowicze itp. Warunkiem zaliczenia uczestnictwa w Turnieju jest udział w zorganizowanych imprezach turniejowych: grach sportowych, zawodach, turystyce lub innej formie aktywności ruchowej.

Zachęcamy Państwa do włączenia się w to ogólnopolskie wydarzenie nie tylko poprzez uczestnictwo, ale również zapraszamy do zorganizowania imprezy turniejowej w swoim środowisku, organizacji, miejscu pracy, organizacji społecznej czy sąsiedztwie. Imprezą zaliczaną do klasyfikacji generalnej jest każde zgłoszone wydarzenie o charakterze sportowo-rekreacyjnym lub turystycznym będącym formą aktywności ruchowej: zorganizowane specjalnie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, odbywające się w okresie od 26 maja do 1 czerwca 2018 r.

W celu zgłoszenia imprezy prosimy o kontakt pod numerem telefonu 326499485 lub przez adres poczty e-mail: m.machura@siewierz.pl.

W naszej gminie w dniach od 26 maja do 1 czerwca odbędzie się szereg różnego rodzaju zawodów sportowych. Pełny harmonogram imprez turniejowych można będzie znaleźć na stronie: http://www.siewierz.pl/4/strona/74/edytuj/zapisz/1/#menu

źródło: www.siewierz.pl

Partnerzy