ZAWIERCIE – Absolwenci spotkali się po latach

24.10.2018, 12:47


13 października odbył się III Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Zawierciu. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji 70-lecia szkoły.
W tym dniu placówka została otwarta dla wszystkich zwiedzających od godz. 9:00. Absolwenci mieli możliwość powrotu do szkolnych klas oraz ławek. O godz. 13:00 w Bazylice p.w. św. Ap. Piotra i Pawła odbyła się msza św. Po jej zakończeniu ruszył przemarsz pod Miejski Ośrodek Kultury, gdzie miała miejsce uroczysta akademia. Pojawiło się wielu zaproszonych gości, wśród których można wymienić panią Annę Nemś – Posła na Sejm RP. Wręczone zostały medale „Zasłużony dla Województwa śląskiego” dla nauczycieli, którzy wyróżnili się w swojej pracy zawodowej i społecznej nie tylko lokalnie, ale również na terenie woj. Śląskiego. Nadany został, również PRIMUS INTER PARES. Po oficjalnej części absolwenci zebrali się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji na biesiadzie z kapelą oraz poczęstunkiem.

Pozostałe:
ZAWIERCIE – Wymuszenie pierwszeństwa przez ciągnik rolniczy

W poniedziałek, 12 listopada w pobliżu miejscowości Zawada Pilicka doszło do zderzenia ciągnika rolniczego, samochodu osobowego i karetki pogotowia. Kierujący traktorem, nie posiadał prawa jazdy. 

Fot: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Do szpitala przewieziona została pasażerka hyundaia wraz z mężczyzną, który w chwili zdarzenia siedział na przypiętym do ciągnika wozie. Po opatrzeniu ran, oboje zostali wypisani do domu. Chociaż nikt nie doznał dużych obrażeń, sprawą traktorzysty zajmie się sąd. Jak informują policjanci, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Traktorzysta wjechał na ruchliwą drogę wymuszając pierwszeństwo przejazdu 28-letniej kobiecie kierującej osobowym hyundaiem. Następnie w jej pojazd uderzyła jadąca z tyłu karetka pogotowia. Na jej pokładzie nie było żadnych pacjentów. W czasie zderzenia karetka nie używała sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pomiędzy pojazdy wbiło się duże koło oderwane od traktora.

– pisze Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Partnerzy