REGION – Akademia Przedszkolaka

25.10.2018, 12:52

Od 8 lat na terenie Siewierza działa Przedszkole Niepubliczne Akademia Przedszkolaka. Placówka składa się z dwóch oddziałów mieszczących się przy ul. Bohaterów oraz na ul.Piaskowej. Przedszkole posiada 9 grup, z czego 4 to oddziały terapeutyczne. W grupach znajduje się od 4 do 12 osób.

Na terenie przedszkola prowadzone są liczne zajęcia dodatkowe. Wśród nich warto wymienić m.in. język angielski, język hiszpański, gimnastykę korekcyjną, elementy sztuk walki, sesnoplastykę, hipoterapię, dogoterapię oraz alpakoterapię.

W czerwcu 2018 roku Akademia Przedszkolaka uzyskała tytuł „Przedszkola roku” w plebiscycie Dziennika Zachodniego. Placówka zajęła 1 miejsce zarówno w powiecie będzińskim jak i województwie śląskim. Akademia Przedszkolaka jest całkowicie bezpłatnym przedszkolem dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Pozostałe:
REGION – Napad na bank. Policja poszukuje sprawcówDwóch zamaskowanych sprawców wtargnęło wczoraj w biały dzień do jednego z banków w Katowicach i terroryzując pracowników placówki przedmiotami przypominającymi broń zażądali wydania pieniędzy. Po kradzieży napastnicy uciekli. Policja opublikowała dziś  nagranie z kamer monitoringu, które zarejestrowały zdarzenie oraz sprawców. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców, proszone są o kontakt z katowickimi stróżami prawa lub z najbliższą jednostką policji.

W chwili zdarzenia w banku oprócz pracowników przebywało kilku klientów. Nikomu nic się nie stało. Powiadomieni o wszystkim mundurowi natychmiast wkroczyli do akcji i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny oraz przesłuchała świadków. Na miejsce skierowano również przewodnika z psem. Zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu. Obecnie policjanci prowadzą czynności nie tylko procesowe, ale i operacyjne, aby ustalić tożsamość i zatrzymać sprawców napadu. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

-wyjaśnia komisarz Aneta Orman, oficer prasowy KMP w Katowicach.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Katowice. Informacja o napadzie pojawiła się już na stronach wielu jednostek policyjnych oraz w mediach lokalnych i ogólnopolskich.

Wszystkie osoby posiadające informacje na temat napadu lub przestępców, których wizerunki zarejestrowały kamery, prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 32 200 20 00 w godzinach od 8.00 do 15.00, 32 200 25 55 całodobowo lub z najbliższą jednostką policji tel. 112. Na informacje czekamy także pod adresem e-mail: ppziz@katowice.ka.policja.gov.pl lub dyzurny@katowice.ka.policja.gov.pl. Liczymy na Państwa pomoc!

-dodaje Aneta Orman.

Partnerzy