REGION – Akademia Przedszkolaka

25.10.2018, 12:52

Od 8 lat na terenie Siewierza działa Przedszkole Niepubliczne Akademia Przedszkolaka. Placówka składa się z dwóch oddziałów mieszczących się przy ul. Bohaterów oraz na ul.Piaskowej. Przedszkole posiada 9 grup, z czego 4 to oddziały terapeutyczne. W grupach znajduje się od 4 do 12 osób.

Na terenie przedszkola prowadzone są liczne zajęcia dodatkowe. Wśród nich warto wymienić m.in. język angielski, język hiszpański, gimnastykę korekcyjną, elementy sztuk walki, sesnoplastykę, hipoterapię, dogoterapię oraz alpakoterapię.

W czerwcu 2018 roku Akademia Przedszkolaka uzyskała tytuł „Przedszkola roku” w plebiscycie Dziennika Zachodniego. Placówka zajęła 1 miejsce zarówno w powiecie będzińskim jak i województwie śląskim. Akademia Przedszkolaka jest całkowicie bezpłatnym przedszkolem dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Pozostałe:
ZAWIERCIE – Wymuszenie pierwszeństwa przez ciągnik rolniczy

W poniedziałek, 12 listopada w pobliżu miejscowości Zawada Pilicka doszło do zderzenia ciągnika rolniczego, samochodu osobowego i karetki pogotowia. Kierujący traktorem, nie posiadał prawa jazdy. 

Fot: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Do szpitala przewieziona została pasażerka hyundaia wraz z mężczyzną, który w chwili zdarzenia siedział na przypiętym do ciągnika wozie. Po opatrzeniu ran, oboje zostali wypisani do domu. Chociaż nikt nie doznał dużych obrażeń, sprawą traktorzysty zajmie się sąd. Jak informują policjanci, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Traktorzysta wjechał na ruchliwą drogę wymuszając pierwszeństwo przejazdu 28-letniej kobiecie kierującej osobowym hyundaiem. Następnie w jej pojazd uderzyła jadąca z tyłu karetka pogotowia. Na jej pokładzie nie było żadnych pacjentów. W czasie zderzenia karetka nie używała sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pomiędzy pojazdy wbiło się duże koło oderwane od traktora.

– pisze Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Partnerzy