REGION – Akademia Przedszkolaka w autobusie ZKM

26.10.2018, 15:23


Przedszkole niepubliczne – Akademia Przedszkolak, które jest darmowe dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, dzięki współpracy z Zawierciańskim ZKM zorganizowało wycieczkę miejskimi autobusami. Pomysłodawcami były dzieci, które jak mówiły chciały przejechać się komunikacją miejską, ponieważ większość z nich nie miała takiej okazji. Dzieci nauczyły się kasować bilety oraz podstawowych pojęć związanych z transportem publicznym. Podczas całej wycieczki oprócz podziwiania znikających za oknem krajobrazów, maluchy otrzymały balony, instrumenty i wszyscy śpiewali tematyczne piosenki.

Pozostałe:
ZAWIERCIE – Wymuszenie pierwszeństwa przez ciągnik rolniczy

W poniedziałek, 12 listopada w pobliżu miejscowości Zawada Pilicka doszło do zderzenia ciągnika rolniczego, samochodu osobowego i karetki pogotowia. Kierujący traktorem, nie posiadał prawa jazdy. 

Fot: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Do szpitala przewieziona została pasażerka hyundaia wraz z mężczyzną, który w chwili zdarzenia siedział na przypiętym do ciągnika wozie. Po opatrzeniu ran, oboje zostali wypisani do domu. Chociaż nikt nie doznał dużych obrażeń, sprawą traktorzysty zajmie się sąd. Jak informują policjanci, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Traktorzysta wjechał na ruchliwą drogę wymuszając pierwszeństwo przejazdu 28-letniej kobiecie kierującej osobowym hyundaiem. Następnie w jej pojazd uderzyła jadąca z tyłu karetka pogotowia. Na jej pokładzie nie było żadnych pacjentów. W czasie zderzenia karetka nie używała sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pomiędzy pojazdy wbiło się duże koło oderwane od traktora.

– pisze Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Partnerzy