ZAWIERCIE – 1 listopada, bezpłatne linie i kursy autobusów

30.10.2018, 9:24

1 listopada zostaną uruchomione okrężne linie specjalne „L”, które zapewnią wszystkim mieszkańcom dogodny dojazd do cmentarzy. Obydwie linie L są bezpłatne.

Linia „L1” będzie kursowała od Dworca PKP do cmentarza przy ul. Paderewskiego, do Kromołowa i do cmentarza komunalnego w Blanowicach i z powrotem do Dworca PKP.
Natomiast linia „L2” pojedzie w odwrotnym kierunku tj. od cmentarza komunalnego w Blanowicach do Kromołowa i powróci do Zawiercia zatrzymując się przy cmentarza przy ul. Paderewskiego.
We Wszystkich Świętych, 1 listopada autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały:
Linie nr: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 16 – według rozkładu jazdy jak w dni wolne od pracy.
Linia nr 9 będzie kursowała jak w dni robocze, ale bez kursów rozpoczynających się z dworca PKP o godz.: 4:47, 5:47, 6:52. Pierwszy kurs linii nr 9 o godz. 8:21.
Linia nr 10 będzie kursowała jak w dni robocze.

Źródło: www.zawiercie.eu

Pozostałe:
ZAWIERCIE – Wymuszenie pierwszeństwa przez ciągnik rolniczy

W poniedziałek, 12 listopada w pobliżu miejscowości Zawada Pilicka doszło do zderzenia ciągnika rolniczego, samochodu osobowego i karetki pogotowia. Kierujący traktorem, nie posiadał prawa jazdy. 

Fot: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Do szpitala przewieziona została pasażerka hyundaia wraz z mężczyzną, który w chwili zdarzenia siedział na przypiętym do ciągnika wozie. Po opatrzeniu ran, oboje zostali wypisani do domu. Chociaż nikt nie doznał dużych obrażeń, sprawą traktorzysty zajmie się sąd. Jak informują policjanci, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Traktorzysta wjechał na ruchliwą drogę wymuszając pierwszeństwo przejazdu 28-letniej kobiecie kierującej osobowym hyundaiem. Następnie w jej pojazd uderzyła jadąca z tyłu karetka pogotowia. Na jej pokładzie nie było żadnych pacjentów. W czasie zderzenia karetka nie używała sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pomiędzy pojazdy wbiło się duże koło oderwane od traktora.

– pisze Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Partnerzy