ZAWIERCIE – Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

05.11.2018, 15:51


Mobilne zespoły rekrutacyjne złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień wyruszyły w Polskę by promować służbę wojskową. Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” prowadzona jest m.in. w Zawierciu.

Punkt promocyjno-informacyjny Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie przez najbliższe dni będzie znajdował się w zawierciańskim magistracie. Do podjęcia służby wojskowej zachęcać będą nie tylko żołnierze zawodowi, ale również uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół w Pilicy.

Służba w armii to ciężki kawałek chleba, mimo to chętnych do jej podjęcia nie brakuje. Mjr Jacek Łukasik podkreśla jednak, że do takiej profesji nie każdy się nadaje.

Jeśli myśleliście kiedyś o służbie wojskowej to kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” jest skierowana właśnie do Was.

Pozostałe:
ZAWIERCIE – Wymuszenie pierwszeństwa przez ciągnik rolniczy

W poniedziałek, 12 listopada w pobliżu miejscowości Zawada Pilicka doszło do zderzenia ciągnika rolniczego, samochodu osobowego i karetki pogotowia. Kierujący traktorem, nie posiadał prawa jazdy. 

Fot: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Do szpitala przewieziona została pasażerka hyundaia wraz z mężczyzną, który w chwili zdarzenia siedział na przypiętym do ciągnika wozie. Po opatrzeniu ran, oboje zostali wypisani do domu. Chociaż nikt nie doznał dużych obrażeń, sprawą traktorzysty zajmie się sąd. Jak informują policjanci, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Traktorzysta wjechał na ruchliwą drogę wymuszając pierwszeństwo przejazdu 28-letniej kobiecie kierującej osobowym hyundaiem. Następnie w jej pojazd uderzyła jadąca z tyłu karetka pogotowia. Na jej pokładzie nie było żadnych pacjentów. W czasie zderzenia karetka nie używała sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pomiędzy pojazdy wbiło się duże koło oderwane od traktora.

– pisze Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Partnerzy