ZAWIERCIE – Korupcja w Powiatowym Urzędzie Pracy

06.11.2018, 15:53


To już kolejne zatrzymania w śledztwie dotyczącym korupcji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zawierciu. Pod koniec października w ręce śledczych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach trafiło 6 osób.

Głośna sprawa korupcji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zawierciu wyszła na jaw w 2017 roku. Jak dotąd w śledztwie zatrzymano 13 osób, a zarzuty usłyszało łącznie 18 osób.

Mieszkańcy Zawiercia są zaszokowani sprawą i stanowczo sprzeciwiają się urzędniczej korupcji.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Krajowej.

Pozostałe:
ZAWIERCIE – Wymuszenie pierwszeństwa przez ciągnik rolniczy

W poniedziałek, 12 listopada w pobliżu miejscowości Zawada Pilicka doszło do zderzenia ciągnika rolniczego, samochodu osobowego i karetki pogotowia. Kierujący traktorem, nie posiadał prawa jazdy. 

Fot: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Do szpitala przewieziona została pasażerka hyundaia wraz z mężczyzną, który w chwili zdarzenia siedział na przypiętym do ciągnika wozie. Po opatrzeniu ran, oboje zostali wypisani do domu. Chociaż nikt nie doznał dużych obrażeń, sprawą traktorzysty zajmie się sąd. Jak informują policjanci, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Traktorzysta wjechał na ruchliwą drogę wymuszając pierwszeństwo przejazdu 28-letniej kobiecie kierującej osobowym hyundaiem. Następnie w jej pojazd uderzyła jadąca z tyłu karetka pogotowia. Na jej pokładzie nie było żadnych pacjentów. W czasie zderzenia karetka nie używała sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pomiędzy pojazdy wbiło się duże koło oderwane od traktora.

– pisze Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Partnerzy