ZAWIERCIE – Akcja znicz w Powiecie zawierciańskim

07.11.2018, 9:14

Akcja znicz to coroczne działania organizowane przez policję w okresie Wszystkich Świętych. Polega ona na zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz na wzmożonych kontrolach trzeźwości. Akcja rozpoczęła się 31 października i trwała do poniedziałku 5 listopada. W tym okresie na terenie Zawiercia odnotowano 21 kolizji. Jak mówi nadkomisarz Andrzej Świeboda z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, na drogach można zauważyć poprawę. W ubiegłym roku odnotowano 31 kolizji drogowych. Podczas tegorocznych działań, zostało zatrzymanych 5 nietrzeźwych kierowców. Przez całą akcję, Zawierciańskich policjantów wspierali również funkcjonariusze straży miejskiej.

Pozostałe:
ZAWIERCIE – Wymuszenie pierwszeństwa przez ciągnik rolniczy

W poniedziałek, 12 listopada w pobliżu miejscowości Zawada Pilicka doszło do zderzenia ciągnika rolniczego, samochodu osobowego i karetki pogotowia. Kierujący traktorem, nie posiadał prawa jazdy. 

Fot: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Do szpitala przewieziona została pasażerka hyundaia wraz z mężczyzną, który w chwili zdarzenia siedział na przypiętym do ciągnika wozie. Po opatrzeniu ran, oboje zostali wypisani do domu. Chociaż nikt nie doznał dużych obrażeń, sprawą traktorzysty zajmie się sąd. Jak informują policjanci, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Traktorzysta wjechał na ruchliwą drogę wymuszając pierwszeństwo przejazdu 28-letniej kobiecie kierującej osobowym hyundaiem. Następnie w jej pojazd uderzyła jadąca z tyłu karetka pogotowia. Na jej pokładzie nie było żadnych pacjentów. W czasie zderzenia karetka nie używała sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pomiędzy pojazdy wbiło się duże koło oderwane od traktora.

– pisze Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Partnerzy