ZAWIERCIE – Policjanci masowo idą na L4

07.11.2018, 13:54


Trwający od lipca protest policjantów zaostrza się. Funkcjonariusze masowo idą na zwolnienia chorobowe. W garnizonie śląskim na L4 jest już co trzeci policjant.

Fala zwolnień lekarskich nie ominęła Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, gdzie na l4 przebywa już około 90 mundurowych.

Jak podkreśla podinspektor Aleksandra Nowara z uwagi na zaistniałą sytuację w pierwszej kolejności podejmowane są interwencje zagrażające zdrowiu i życiu.

Czy braki kadrowe spowodują problemy z zabezpieczeniem Marszu niepodległości i niedzielnych uroczystości? Komendant Główny Policji chcąc wyjść z tej patowej sytuacji zaproponował tysiąc złotych brutto funkcjonariuszom, którzy zdecydują się na pozostanie w służbie 11 listopada.

Pozostałe:
ZAWIERCIE – Wymuszenie pierwszeństwa przez ciągnik rolniczy

W poniedziałek, 12 listopada w pobliżu miejscowości Zawada Pilicka doszło do zderzenia ciągnika rolniczego, samochodu osobowego i karetki pogotowia. Kierujący traktorem, nie posiadał prawa jazdy. 

Fot: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Do szpitala przewieziona została pasażerka hyundaia wraz z mężczyzną, który w chwili zdarzenia siedział na przypiętym do ciągnika wozie. Po opatrzeniu ran, oboje zostali wypisani do domu. Chociaż nikt nie doznał dużych obrażeń, sprawą traktorzysty zajmie się sąd. Jak informują policjanci, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Traktorzysta wjechał na ruchliwą drogę wymuszając pierwszeństwo przejazdu 28-letniej kobiecie kierującej osobowym hyundaiem. Następnie w jej pojazd uderzyła jadąca z tyłu karetka pogotowia. Na jej pokładzie nie było żadnych pacjentów. W czasie zderzenia karetka nie używała sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pomiędzy pojazdy wbiło się duże koło oderwane od traktora.

– pisze Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Partnerzy