ZAWIERCIE – Pijana kobieta spowodowała kolizję

08.11.2018, 10:13

We wtorek, 6 listopada na skrzyżowaniu ul. Strumień z ul. Zacisze w Zawierciu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kolizję spowodowała pijana 49-latka poruszająca się fiatem. Kobieta uderzyła w jadącego prawidłowo opla astrę.

policja kolizja zawiercie info

Fot: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Choć całe zdarzenie wyglądało groźnie, to uczestnicy kolizji nie odnieśli poważnych obrażeń. Dotkliwe będą jednak konsekwencje, z którymi będzie musiała zmierzyć się 49-latka.

Kierująca fiatem panda nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 69-letniemu mężczyźnie kierującemu oplem. Na szczęście, poza uszkodzonymi pojazdami, nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili trzeźwość obu kierowców. Okazało się, że kobieta była pijana. Mundurowi zatrzymali także dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów. Nietrzeźwej kierującej grozi teraz utrata prawa jazdy, 2-letni pobyt w więzieniu oraz kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

-czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Najprawdopodobniej 49-latka będzie musiała również z własnej kieszeni ponieść koszt naprawy uszkodzonych pojazdów. Z uwagi na okoliczność tego zdarzenia, firma ubezpieczająca może odmówić wypłaty ubezpieczenia.

Pozostałe:
ZAWIERCIE – Wymuszenie pierwszeństwa przez ciągnik rolniczy

W poniedziałek, 12 listopada w pobliżu miejscowości Zawada Pilicka doszło do zderzenia ciągnika rolniczego, samochodu osobowego i karetki pogotowia. Kierujący traktorem, nie posiadał prawa jazdy. 

Fot: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Do szpitala przewieziona została pasażerka hyundaia wraz z mężczyzną, który w chwili zdarzenia siedział na przypiętym do ciągnika wozie. Po opatrzeniu ran, oboje zostali wypisani do domu. Chociaż nikt nie doznał dużych obrażeń, sprawą traktorzysty zajmie się sąd. Jak informują policjanci, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Traktorzysta wjechał na ruchliwą drogę wymuszając pierwszeństwo przejazdu 28-letniej kobiecie kierującej osobowym hyundaiem. Następnie w jej pojazd uderzyła jadąca z tyłu karetka pogotowia. Na jej pokładzie nie było żadnych pacjentów. W czasie zderzenia karetka nie używała sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Pomiędzy pojazdy wbiło się duże koło oderwane od traktora.

– pisze Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Partnerzy