ZAWIERCIE – Niesprawny autokar, miał zawieść dzieci na wycieczkę

07.12.2018, 14:58

W Mikołajki funkcjonariusze zawierciańskiej drogówki zatrzymali dowód rejestracyjny i nie dopuścili do ruchu autokaru z niesprawnym układem hamulcowym. Czujność policjantów być może zapobiegła tragedii. Uszkodzony autobus miał zabrać dzieci ze szkoły podstawowej na wycieczkę do Katowic.


Fot: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Niemal każdego dnia policjanci z Zawiercia kontrolują stan kilku autobusów. Mundurowi sprawdzają nie tylko stan techniczny pojazdu, ale także trzeźwość kierowców. Zwykle policjanci nie mają powodów by nie dopuścić autokaru do dalszej jazdy, jednak zdarzają się wyjątki.

Zazwyczaj pojazdy te są sprawne i dobrze przygotowane technicznie. Jednak co jakiś czas zdarzają się przypadki rażącego zaniedbania i bezmyślności, ujawniane w trakcie policyjnych kontroli. Dzisiaj rano mundurowi skontrolowali trzy autokary. W jednym z nich ujawnili nieszczelność układu hamulcowego. 32-letni kierowca tego niesprawnego autobusu miał zawieźć dzieci ze szkoły podstawowej z Zawiercia do Katowic. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny i skierowali decyzję administracyjną do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach.

-czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Przypominamy, że każdy organizator lub opiekun wycieczki może zgłosić chęć przeprowadzenia kontroli autobusu. Zgłoszenia należy dokonać z kilkudniowym wyprzedzeniem pod numerem tel: 32 6738 290 lub za pomocą poczty elektronicznej: rd@zawiercie.ka.policja.gov.pl.

Dla wszystkich autokarów wyjeżdżających z terenu powiatu zawierciańskiego przygotowano stałe miejsce kontroli. Wyznaczono je na parkingu za Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 24.

-przekazują policjanci.

Partnerzy