MYSZKÓW – Potrącenie dwóch pieszych – bądźmy ostrożni na drodze

19.12.2018, 8:40

Warunki panujące na drogach nie są w ostatnim czasie najlepsze. Śliska nawierzchnia i słaba widoczność utrudniają kierowcom jazdę. O wypadek nie jest trudno, wzmożoną czujność powinni zachować nie tylko kierowcy, ale również piesi. W miniony weekend  kierujący samochodem marki Seat Cordoba potracił dwóch mężczyzn na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Piłsudskiego w Myszkowie. Poszkodowani trafili do szpitala.

Fot: KPP w Myszkowie

W sobotę po godzinie 6.00 na ul. Piłsudskiego w Myszkowie doszło do potrącenia dwóch pieszych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 32-letni kierujący samochodem marki Seat Cordoba jadąc ul. Piłsudskie od ulicy Leśnej, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 23 i 27-letnich mężczyzn. W wyniku zdarzenia poszkodowani z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 32-letniemu kierowcy. Teraz  policjanci szczegółowo wyjaśnią okoliczności tego zdarzenia.

-czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.

Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze. Funkcjonariusze przypominają, jak ważne jest aby każdy po zmroku przemieszczając się ulicami miasta posiadał elementy odblaskowe! One mogą uratować nasze życie, dodatkowo za brak elementu odblaskowego możemy zostać ukarani mandatem.

Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat. Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Pieszych zachęcamy zatem do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym, ponieważ w dużym stopniu poprawiają one widoczność i pozwalają uniknąć tragedii. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

-przypominają policjanci.

Partnerzy