REGION – Z dwoma promilami za kierownicą tira

15.01.2019, 15:00

W poniedziałek około godziny 11.00 policjanci myszkowskiej drogówki zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę ciężarowego dafa. 43-latek mknął z Torunia do Jasła mając w wydychany powietrzu 2 promile alkoholu.

FOT: KPP w Myszkowie

Mężczyzna, pomimo licznych apeli o trudnych warunkach panujących na drogach, odważył się z promilami usiąść za kółko ciężarowego dafa. 43-latek, jadąc drogą krajową nr 1 w Siedlcu Dużym został wytropiony przez patrol drogówki. Styl jazdy kierującego zestawem wzbudził duże wątpliwości mundurowych. Chwilami kierowca wykonywał bardzo gwałtowne ruchy kierownicą, poruszając się przy okazji tzw. wężykiem.

-czytamy na stronie KPP w Myszkowie.

Tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 43-letniego kierowcy tira mogło zakończyć się tragicznie. Na szczęście niebezpieczną podróż kompletnie pijanemu mężczyźnie przerwał policyjny patrol. 43-latek trafił do policyjnego aresztu, grozi mu nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

Pozostałe:
MYSZKÓW – Nie dla aktów wandalizmu!

Z piątku na sobotę nieznani wandale zniszczyli i powywracali kosze wzdłuż ulicy 3 Maja w Myszkowie. Magistrat oraz policjanci poszukują sprawców tego bezmyślnego działania. Jest też apel do świadków zdarzenia o pomoc w wykryciu sprawców zniszczeń.

Fot: UM w Myszkowie

Każdorazowo akt wandalizmu dokonany w mieście przysparza wielu problemów, zwykle finansowych. W tym przypadku koszt jednego kosza wynosi około 1 tys. złotych, a na tym wydatki nie kończą się.

Ta oznaka bezmyślności, barbarzyństwa i wandalizmu powinna być przez społeczeństwo zdecydowanie napiętnowana. Każda szkoda, którą trzeba naprawić to dodatkowy, nieprzewidziany koszt dla miasta, który zostaje pokryty m. in. z naszych pieniędzy. Koszt jednego kosza wynosi ok. 1 tys. zł, do tego powinniśmy doliczyć koszty związane z uprzątnięciem potrzaskanych koszy oraz rozstawieniem nowych.

-czytamy na stronie UM w Myszkowie.

Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat nocnego wandalizmu, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 34/313-26-82 wew. 162.

Jeżeli w przyszłości bylibyście Państwo świadkami podobnych zdarzeń to wystarczy telefon z powiadomieniem Policji. O swoje miasto musimy zadbać sami, nikt za nas tego nie zrobi. A wandalom i istotom bezmyślnym mówimy NIE!

-czytamy dalej.

Partnerzy