MYSZKÓW – Potrącenie na ul. Wolności

21.01.2019, 15:16

Myszkowscy funkcjonariusze ustalają szczegółowe okoliczności wypadku do jakiego doszło w minionym tygodniu około 19.30 w Myszkowie na ul. Wolności. 17-latek nie zachowując należytej ostrożności wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Na skutek potrącenia nastolatek trafił do szpitala. 

Fot: KPP w Myszkowie

Z policyjnych ustaleń wynika, że 17-letni pieszy, pochłonięty rozmową przez „komórkę”, zupełnie stracił kontakt z otoczeniem i pomimo, że na „pasach”, wtargnął wprost pod nadjeżdżający pojazd. Na skutek potrącenia przez volkswagena, 17-latek doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają myszkowscy policjanci.

-czytamy w policyjnym komunikacie.

Policjanci nieustannie apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, szczególną uwagę powinniśmy zwracać w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Bezpieczeństwo na drodze zależy również od pieszych, którzy powinni nosić elementy odblaskowe.

Apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy, widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie. Pamiętajmy też, że na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem – nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, może zakończyć się tragicznie. Samochodu nie można bowiem zatrzymać w miejscu.

-czytamy dalej.

Partnerzy