REGION – Mamo, kiedy do mnie wrócisz? Obudźmy Wiolettę

07.03.2019, 12:25


W październiku 2017 roku będąca w trzecim miesiącu ciąży Wioletta Szyłejko miała wypadek samochodowy. W wyniku obrażeń, 24 letnia wówczas dziewczyna, zapadła w śpiączkę i przeszła dwie skomplikowane operacje mózgu. Kilka miesięcy po wypadku zdarzył się cud i na świat przyszła córka Wioletty.

Mama Wioli  pragnie by jej córka wybrudziła się ze śpiączki. Aktualnie młoda będzinianka poddawana jest terapii refundowanej częściowo przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki terapii stan zdrowia Wioletty poprawia się, na przestrzeni ostatnich miesięcy 26-latka zrobiła postępy.

NFZ będzie refundował leczenie Wioletty jeszcze przez kilka miesięcy, dalsze leczenie rodzina będzie musiała pokryć z własnej kieszeni, dlatego na portalu SiePomaga ruszyła zbiórka pieniędzy.

Córeczka Wioli ma już rok, niestety Nikola wciąż nie wie, co to znaczy zabawa z mamą. Dzięki wsparciu leczenia będzinianki możemy to zmienić.

Leczenie Wioletty możecie wesprzeć poprzez wpłaty na portalu SiePomaga (kliknij tutaj). Możecie również przekazać 1% podatku na leczenie będzinianki.

 

 

Pozostałe:
REGION – Napad na bank. Policja poszukuje sprawcówDwóch zamaskowanych sprawców wtargnęło wczoraj w biały dzień do jednego z banków w Katowicach i terroryzując pracowników placówki przedmiotami przypominającymi broń zażądali wydania pieniędzy. Po kradzieży napastnicy uciekli. Policja opublikowała dziś  nagranie z kamer monitoringu, które zarejestrowały zdarzenie oraz sprawców. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców, proszone są o kontakt z katowickimi stróżami prawa lub z najbliższą jednostką policji.

W chwili zdarzenia w banku oprócz pracowników przebywało kilku klientów. Nikomu nic się nie stało. Powiadomieni o wszystkim mundurowi natychmiast wkroczyli do akcji i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny oraz przesłuchała świadków. Na miejsce skierowano również przewodnika z psem. Zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu. Obecnie policjanci prowadzą czynności nie tylko procesowe, ale i operacyjne, aby ustalić tożsamość i zatrzymać sprawców napadu. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

-wyjaśnia komisarz Aneta Orman, oficer prasowy KMP w Katowicach.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Katowice. Informacja o napadzie pojawiła się już na stronach wielu jednostek policyjnych oraz w mediach lokalnych i ogólnopolskich.

Wszystkie osoby posiadające informacje na temat napadu lub przestępców, których wizerunki zarejestrowały kamery, prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 32 200 20 00 w godzinach od 8.00 do 15.00, 32 200 25 55 całodobowo lub z najbliższą jednostką policji tel. 112. Na informacje czekamy także pod adresem e-mail: ppziz@katowice.ka.policja.gov.pl lub dyzurny@katowice.ka.policja.gov.pl. Liczymy na Państwa pomoc!

-dodaje Aneta Orman.

Partnerzy