REGION – Potężne wichury na Polską siały spustoszenie

11.03.2019, 9:31

W weekend nad południową Polską przetoczyły się potężne wichury. Porywiste wiatry niszczyły wszystko co napotkały na swojej drodze. Jak poinformowało o poranku Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w chwili obecnej prawie 400 tysięcy osób pozostaje bez prądu, a uszkodzeniu uległo blisko 700 budynków. Tylko w niedzielę strażacy interweniowali blisko trzy tysiące razy.

Fot: Facebook/Tomasz Kwiecień

Na skutek wichur mocno ucierpiało województwo śląskie gdzie bez prądu pozostaje 154 tysiące osób, strażacy wciąż usuwają skutki silnych wiatrów. Powalone drzewa, zerwane dachy, kłopoty na drogach,kolei i setki przeprowadzonych interwencji – to bilans ostatnich dwóch dni.

W chwili obecnej sytuacja pogodowa poprawia się, wiatr odpuszcza, a IMGW wydało ostrzeżenia tylko dla dwóch województw (podkarpackiego i lubelskiego). Pogoda w najbliższych dniach nie będzie nas jednak rozpieszczać. Poniedziałek przywitał kierowców śniegiem, a deszcze mają nie odpuszczać do końca tygodnia.

 

Pozostałe:
REGION – Napad na bank. Policja poszukuje sprawcówDwóch zamaskowanych sprawców wtargnęło wczoraj w biały dzień do jednego z banków w Katowicach i terroryzując pracowników placówki przedmiotami przypominającymi broń zażądali wydania pieniędzy. Po kradzieży napastnicy uciekli. Policja opublikowała dziś  nagranie z kamer monitoringu, które zarejestrowały zdarzenie oraz sprawców. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców, proszone są o kontakt z katowickimi stróżami prawa lub z najbliższą jednostką policji.

W chwili zdarzenia w banku oprócz pracowników przebywało kilku klientów. Nikomu nic się nie stało. Powiadomieni o wszystkim mundurowi natychmiast wkroczyli do akcji i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny oraz przesłuchała świadków. Na miejsce skierowano również przewodnika z psem. Zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu. Obecnie policjanci prowadzą czynności nie tylko procesowe, ale i operacyjne, aby ustalić tożsamość i zatrzymać sprawców napadu. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

-wyjaśnia komisarz Aneta Orman, oficer prasowy KMP w Katowicach.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Katowice. Informacja o napadzie pojawiła się już na stronach wielu jednostek policyjnych oraz w mediach lokalnych i ogólnopolskich.

Wszystkie osoby posiadające informacje na temat napadu lub przestępców, których wizerunki zarejestrowały kamery, prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 32 200 20 00 w godzinach od 8.00 do 15.00, 32 200 25 55 całodobowo lub z najbliższą jednostką policji tel. 112. Na informacje czekamy także pod adresem e-mail: ppziz@katowice.ka.policja.gov.pl lub dyzurny@katowice.ka.policja.gov.pl. Liczymy na Państwa pomoc!

-dodaje Aneta Orman.

Partnerzy