ZAWIERCIE – Viret CMC Zawiercie podejmie AZS UJK Społem Kielce

11.04.2019, 15:11

Czas na mecz rewanżowy. Już w najbliższą sobotę Viret CMC Zawiercie rozegra spotkanie przed własną publicznością z AZS UJK Społem Kielce. W pierwszym meczu lepsi byli kielczanie, wygrywając 30:27. Czy tym razem zwycięską drużyną będzie Viret?

W kontekście walki o awans do pierwszej ligi to będzie bardzo ważne spotkanie. Viret CMC zajmuje obecnie czwarte miejsce i na jego koncie znajdują się 24 punkty. Liderem grupy mistrzowskiej jest Wisła Sandomierz (30 punktów), drugie miejsce zajmuje AZS UJK (29 punktów), na trzeciej pozycji plasuje się AZS AGH Kraków (25).

W grupie mistrzowskiej nie ma łatwych spotkań. Z każdym trzeba walczyć o punkty – podkreśla Mariusz Szczygieł, trener Viretu CMC Zawiercie. – Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych występów, ponieważ wygraliśmy cztery z pięciu pojedynków. Przegraliśmy tylko w Kielcach, właśnie z drużyną AZS UJK. Dlatego też będziemy chcieli się zrewanżować. Wiadomo, że to bardzo dobry zespół, ale na pewno mamy szansę na korzystny rezultat. O problemach nie ma co mówić, bo każdy ma swoje. Nastroje na pewno będą bojowe, ponieważ gramy dla naszej publiczności, której z meczu na mecz jest coraz więcej, a atmosfera jest fantastyczna. W sobotę również liczymy na wsparcie naszych kibiców.

– podsumowuje Mariusz Szczygieł.

Mecz Viret CMC Zawiercie – AZS UJK Społem Kielce odbędzie się w sobotę(13 kwietnia) o godzinie 18.00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Blanowskiej 40. Wstęp jest bezpłatny. W trakcie meczu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację 27-letniej zawiercianki, Karoliny Bebel.

Partnerzy