ZAWIERCIE – Skażona woda. Wykaz miejsc z beczkowozami

14.06.2019, 15:20

 

Woda na wielu zawierciańskich ulicach jest niezdatna do spożycia z powodu wykrycia w niej bakterii grupy coli. Zagrożenie występuje na terenie osiedli: Centrum, Stary Rynek, Argentyna, Borowe Pole, Zuzanka, Stawki, Dąbrowica. W mieście powołany został sztab kryzysowy, którego szefem został Sylwester Myga, dyrektor techniczny Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. UWAGA! Woda jest nieprzydatna do spożycia, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń oraz mycia rąk i kąpieli. Woda nie nadaje się do spożycia – nawet po przegotowaniu.

Fot: UM w Zawierciu

Mieszkańcy rozpytują w sieci w jakich lokalizacjach w mieście pojawią się beczkowozy. Jak informuje magistrat specjalne pojazdy z wodą pojawią się wybranych lokalizacjach miasta od ok. godz. 14:00 do godz. 22:00.

– ul. Blanowska w rejonie hali sportowej
– osiedle Centrum, w rejonie ul. Wyszyńskiego (parking przy banku BOŚ)
– osiedle Zuzanka, w rejonie ul. Źródlanej – drukarnia Axon
– osiedle Argentyna, w rejonie ul. Piłsudskiego
– od godz. 16:00 kolejny beczkowóz pojawi się na osiedlu Borowe Pole, ul. Borowa – sklep Społem.
– ponadto w posterunku Straży Miejskiej przy ul. Marszałkowskiej będą dostępne baniaki z wodą pitną.

Aktualnie zostały podjęte działania mające na celu dezynfekcje i płukanie sieci wodociągowej. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego pracuje na bieżąco i koordynuje akcję. Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji będzie przygotowywało kolejne komunikaty i akcje pomocowe.

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI UDZIELA DYSPOZYTORNIA RPWIK: 503 030 422 lub 986.

Partnerzy