MIERZĘCICE – Lato i jesień pełne inwestycji

01.08.2019, 13:05


Druga połowa roku 2019 na terenie Gminy Mierzęcice będzie czasem realizacji inwestycji, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców gminnej społeczności. W lipcu rozstrzygnięte zostały przetargi na termomodernizację budynków użyteczności publicznej.

W terminie od 8 do 19 lipca 2019 r. odnowiona została elewacja oraz dach budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach. W sołectwie Mierzęcice Osiedle powstaje nowa biblioteka.

W ostatnim czasie wójt Grzegorz Podleski podpisał w Zawierciu umowy z urzędem marszałkowskim związaną z inicjatywami sołeckimi. Aktualnie w gminie realizowane są również inwestycje drogowe. Remont dróg zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo, podobne zadanie będzie pełnił gminny monitoring. Ponadto mieszkańcy mogą skorzystać z dofinansowania na wymiana poszyć dachowych. Ilość realizowanych w Gminie Mierzęcice inwestycji jest naprawdę duża, wszystko po to by mieszkańcom żyło się lepiej.

Pozostałe:
REGION – W niedzielę Kolejami Śląskimi pojedziemy za darmo

Koleje Śląskie podobnie jak w poprzednich latach zachęcają kierowców do bezpłatnego podróżowania swoimi pociągami w ramach  Europejskiego Dnia bez Samochodu, który przypada w najbliższą niedzielę (22 września). Aby skorzystać z propozycji KŚ wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. UWAGA, każdy kierowca może zabrać ze sobą w podróż jedną osobę towarzyszącą.

Fot: Koleje Śląskie

Bezpłatne przejazdy z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu będą obowiązywać przez cały dzień, na wszystkich naszych liniach – jedyny wyjątek stanowi przygraniczny odcinek Chałupki – Bohumin. Śląski przewoźnik deklaruje, że dodatkowo przyłącza się do różnego rodzaju inicjatyw organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Mamy nadzieję, że bezpłatne przejazdy zachęcą kierowców do przetestowania bardziej ekologicznych form transportu od „własnych czterech kółek” i być może wprowadzenia stałych zmian w podróżniczych zwyczajach. Pociąg jest bowiem nie tylko bardziej przyjazny dla środowiska, ale w wielu wypadkach również wygodniejszy i szybszy. Dla przykładu czas przejazdu naszym pociągiem z centrum Sosnowca do centrum Katowic wynosi zaledwie 10 minut – trudno mówić o podobnym wyniku przy przejeździe samochodem, szczególnie w godzinach szczytu. Warto zatem już w najbliższą niedzielę bezpłatnie sprawdzić, jak podróżuje się pociągiem Kolei Śląskich, a po testach przemyśleć przesiadkę z auta na kolej.

-czytamy na stronie przewoźnika.

Co ważne w Dzień Bez Samochodu włączył się również Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu, dlatego w niedzielę podróżowanie autobusami na wszystkich liniach ZKM będzie bezpłatne. 

Partnerzy