OGRODZIENIEC – Dom Senior + już działa

12.02.2020, 12:28

Mieszkańcy Ogrodzieńca mogą korzystać już z usług świadczonych w Domu Senior +. Oficjalne otwarcie placówki nastąpi 19 lutego 2020 r. W Dziennym Domu Senior+ są m.in.: sala ogólnodostępna z przeznaczeniem na miejsce spotkań i jadalnię, sala aktywności ruchowej, sala z biblioteczką, pokój zabiegowo-pielęgniarski, WC, łazienki i prysznic, a także szatnia.

Fot: UG Ogrodzieniec

Dom, który powstał z myślą o starszych mieszkańcach gminy Ogrodzieniec funkcjonuje przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku i świadczy usługi socjalne. Seniorzy w trakcie pobytu otrzymują jeden gorący posiłek dziennie. W ofercie placówki są również zajęcia prowadzone przez fizjoterapeutę oraz terapeutę zajęciowego.

Główny celem funkcjonowania Dziennego Domu Senior+ w Ogrodzieńcu jest stworzenie bezpiecznego i przyjaznego miejsca do przebywania osób w wieku powyżej 60 roku życia, zamieszkałych na terenie Gminy Ogrodzieniec, które są nieaktywne zawodowo, samodzielne lub wymagające częściowej opieki w czynnościach dnia codziennego. Warto dodać, że cały obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Partnerzy