ZAWIERCIE – MKS Ślepsk Suwałki vs Aluron Virtu Warta Zawiercie – transmisja na żywo

04.01.2017, 1:56


Powiedzieć, że to kolejny mecz I Ligi to stanowczo za mało. To nawet nie będzie mecz z serii „za sześć punktów”, w którym możesz odskoczyć najbliższemu przeciwnikowi w tabeli lub wręcz stracić całą swoją przewagę. To będzie Mały Finał zaplecza ekstraklasy! Pojedynek gigantów, których pewnie zobaczymy w PlusLidze w bliższej lub dalszej przyszłości.

MKS Ślepsk Suwałki to niekwestionowany lider I Ligi. Podopieczni trenera Dmitrij’a Skoryy’ego w sezonie zasadniczym tylko raz musieli przełknąć gorycz porażki. Ich katami okazał się zespół AZS PWSZ Stal Nysa. Co ciekawe, zawodnicy nyskiej Stali musieli odkryć wzór na ogrywanie przeciwników z Suwałk, gdyż udała im się ta sztuka na wyjeździe za 3 punkty w pierwszej rundzie a także na własnej hali w Pucharze Polski.

Niemniej jednak MKS Ślepsk Suwałki wygrał 11 z 12 meczów tego sezonu i z dorobkiem 31 punktów rozgościł się w fotelu lidera I Ligi. Pasmo sześciu zwycięstw pod rząd, mecz na własnej hali, a więc doping własnych kibiców – czy to wszystko pozwoli czuć się komfortowo zawodnikom Ślepska Suwałki w następnym meczu? Zdecydowanie nie.

Tuż za plecami lidera czai się bowiem grupa trzech zespołów liczących na potknięcie się Suwałk, stratę punktów i zmniejszenie dystansu, a może nawet przejęcie żółtej koszulki lidera. Aluron Virtu Warta Zawiercie i KPS Siedlce (który już dostał łatkę czarnego konia rozgrywek) tracą 3 punkty do lidera, AZS PWSZ Stal Nysa punktów 4, a więc bardzo ciasno jest w czołówce. W dodatku zawodnicy trenera Skoryy’ego zmierzą się z ekipą Dominika Kwapisiewicza. A Aluron Virtu Warta Zawiercie też jest na fali.

Zawiercianie w tym sezonie przegrali dwa spotkania – z KPS Siedlce i z Ślepskiem Suwałki. Dodatkowo przegrali mecz z Suwałkami na własnej hali, a więc chęć rewanżu jest tym większae. Zdobyte 28 punktów i lepszy stosunek setów od Siedlec pozwala Aluronowi zajmować drugie miejsce. Gdyby ekipie Kwapisiewicza udała się trudna sztuka zwycięstwa za 3 punkty, to jest duże prawdopodobieństwo, że to Zawiercie stanie na szczycie tabeli I Ligi.

Dodatkowo drużyna z Zawiercia wygrała pięć ostatnich meczów, wszystkie za trzy punkty. W tym przeciwko nyskiej Stali, która jako jedyna może pochwalić się w tym sezonie zwycięstwem nad Suwałkami.

Co wynika z tej siatkarskiej arytmetyki? Nic więcej ponad to, że czeka nas wielkie siatkarskie widowisko, pojedynek dwóch dobrze poukładanych zespołów siatkarskich, które nie boją się rozmawiać na temat swoich plusligowych przyszłości. Cały ten siatkarki kocioł będziemy transmitować LIVE. Serdecznie zapraszamy!!

Redakcja telewizji iTVRegion składa serdeczne podziękowania za współpracę i wsparcie mające na celu promocję wydarzenia sportowego:

http://zawiercie.naszemiasto.pl/
http://www.zawiercie.eu/
https://www.facebook.com/KulturalneZawiercie/
http://osir.net.pl/
http://www.mok.pl/

 

 

Partnerzy