SIEWIERZ – Inauguracja rundy wiosennej z LKS Przemsza Siewierz

07.03.2017, 11:24

Po czterech miesiącach przerwy piłkarze Przemszy wracają na boiska IV ligi. W inauguracyjnym spotkaniu rundy rewanżowej podopieczni trenera Damiana Łukasika podejmą na siewierskim stadionie KS Slavię Ruda Śląska.

W rudzkiej drużynie w przerwie doszło do zmiany na ławce trenerskiej – nowym szkoleniowcem został Jarosław Zajdel, który w rundzie jesiennej prowadził Nadwiślana (drużyna z Góry wycofała się z rozgrywek IV ligi gr. 1). Wiele na to wskazuje, że wraz z trenerem do Slavii podążyło tez kilku graczy z Góry. Zimą KS Slavia rozegrał osiem sparingów (wygrana 8-4 z Wawelem Wirek, wygrana 5-0 z Wyzwoleniem Chorzów, wygrana 4-0 z Grunwaldem R. Śl., porażka 1-2 z Górnikiem II Zabrze, porażka 2-3 ze Śląskiem Św-ce, wygrana 5-0 z APN Odra Wodzisław, wygrana 4-2 z Uranią R. Śl., wygrana 3-1 ze Stradom Cz-wa). Sytuacja w tabeli rudzkich piłkarzy nie jest komfortowa.

Zajmują bowiem 16. miejsce w tabeli z dorobkiem ledwie 14 punktów (4-2-11). Pod koniec rundy jesiennej Slavia zanotowała nawet serię aż ośmiu porażek z rzędu. Siewierski LKS, w przeciwieństwie do ekipy ze Śląska, po połowie sezonu zajmuje znakomite 6. miejsce w tabeli z 27 punktami na koncie. W pierwszej kolejce sezonu 2016/2017 w Rudzie w meczu między naszymi drużynami padł bezbramkowy remis (siewierzanie ostatnie kilkanaście minut grali w przewadze jednego zawodnika). W ubiegłym sezonie w meczu w Siewierzu mimo dominacji naszej drużyny ulegliśmy gościom z Rudy Śl. 0-2 po dwóch golach w doliczonym czasie gry.

Przypomnijmy. Z Przemszy w przerwie zimowej odeszło trzech piłkarzy: Marcin Czerwiński (sprawy osobiste), Rafał Wawrzyńczok (Gwarek Tarnowskie Góry) oraz Paweł Drapała (?). Zarząd pozyskał natomiast trzech zawodników: Daniela Jagodzińskiego (Ostoja Żelisławice), Szymona Kapiasa (Rozwój Katowice) oraz Sylwestra Krygera (MKS Myszków).

Na pierwszy mecz w 2017 roku serdecznie zapraszamy na nasz stadion w najbliższą sobotę, 11 marca, na godz. 15.00.

W XVIII kolejce najciekawiej zapowiadają się mecze: rezerw Ruchu z Wartą, Sarmacji z Grodźcem (derby Będzina) oraz Ruchu Radzionków z myszkowskim MKS-em. Pozostałe pary tworzą: Górnik Piaski – KS Panki, GKS II Katowice – Polonia, Gwarek – Tyski Sport II, Raków II – Piast II, Szombierki – Nadwiślan*.