REGION – Wiosna z Fryderykiem 2017 – LIVE

16.03.2017, 12:41


W najbliższą niedzielę (19 marca) o godz. 19:30 w Palmiarni wystąpi SZYMON NEHRING. Wzorem poprzednich lat na gliwickim Rynku ustawiony zostanie mobilny telebim LED Śląskiej Sieci Metropolitalnej, na którym pokazywana będzie transmisja koncertu na żywo.

Cykl chopinowskich recitali jest w Gliwicach organizowany od 2010 roku, czyli od dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora. Koncerty, które mają już liczne grono stałych melomanów, odbywają się w szczególnym miejscu – w Palmiarni Miejskiej, która znajduje się w Parku im. Fryderyka Chopina. Wznosi się tutaj jedyny na Śląsku pomnik pianisty, którego budowę zainicjował prof. Jerzy Żurawlew, inicjator Konkursów Chopinowskich, a w latach 1945-1949 dyrektor Szkoły Muzycznej w Gliwicach. Koncerty odbywają się pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza. Występowało na nich wiele muzycznych znakomitości.

Tegoroczna edycja festiwalu wyjątkowo rozpocznie się już pod koniec lutego, z uwagi na przypadające w marcu Święta Wielkiej Nocy. Koncerty jak zawsze poprowadzi redaktor Jan Popis, dyrektor artystyczny festiwalu.

W tym roku będziemy mieli okazję usłyszeć uczestników i finalistę XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina. Dodatkowo – wraz z Krzysztofem Książkiem i Szymonem Nehringiem – wystąpi Kwintet Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. Usłyszymy w ich wykonaniu dwa koncerty Fryderyka Chopina.
źródło: ssm.silesia.pl

Partnerzy