REGION – Samochód może być śmiertelną pułapką

03.08.2017, 16:29

Tegoroczny sierpień rozpoczął się wielkimi upałami. Wysoka temperatura powietrza to dla naszego organizmu spore wyzwanie. Pamiętajmy o częstym przyjmowaniu płynów. Zadbajmy zwłaszcza o dzieci i osoby starsze oraz niepełnosprawne – chrońmy je przed przegrzaniem lub udarem słonecznym.

Należy również pamiętać o zwierzętach, którym powinniśmy zapewnić codzieny dostęp do wody oraz możliwość schronienia się w cieniu.
Co roku powraca również problem pozostawiania dzieci i zwierząt w samochodach podczas upałów. Rozgrzany w słońcu samochód to śmiertelna pułapka. Już kilkuminutowe przebywanie dziecka w rozgrzanym samochodzie może negatywnie wpłynąć na jego zdrowie, zaś kilkanaście minut zamknięcia w takich warunkach może okazać się śmiertelne. Dzieci są zamykane w samochodach niejednokrotnie wskutek roztargnienia rodziców, toteż policja radzi, aby na czas podróży z dzieckiem pozostawiać obok niego, na tylnym siedzeniu, jakieś przedmioty (torby, pakunki itp.), które przypomną nam o otwarciu tylnych drzwi, kiedy dojedziemy do celu.

źródło: slaska.policja.gov.pl

Partnerzy