Wkrótce ruszy rozbudowa żłobka w Zawierciu. Powstanie dodatkowych 75 miejsc

21.05.2020, 14:18

Jak informuje Patryk Drabek – Naczelnik Wydział Komunikacji Społecznej w Zawierciu

Firma Handlowo-Usługowa Jul-Bud wygrała przetarg na rozbudowę Żłobka Miejskiego przy ulicy Marszałkowskiej. Dzięki tej inwestycji utworzonych zostanie dodatkowych 75 miejsc dla najmłodszych mieszkańców Zawiercia.
Prace mają ruszyć w przyszłym tygodniu i potrwają do końca roku. Zapotrzebowanie na miejsce w żłobku wciąż jest duże, a nasze miasto wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców. Obecnie do żłobka uczęszcza 101 dzieci. Podobna liczba maluchów zazwyczaj oczekuje na miejsce – mówi Łukasz Konarski, Prezydent Zawiercia.
Niedawno informowaliśmy, że pozyskaliśmy około 1,8 mln zł na rozbudowę Żłobka Miejskiego w ramach programu „Maluch +” 2020. Szacowaliśmy, że całkowity koszt przedsięwzięcia może wynieść blisko 4 mln zł. Po przetargu okazało się, że inwestycja będzie kosztować ponad 3 miliony 550 tys. zł.
W ramach inwestycji ma zostać wybudowany nowoczesny budynek, który będzie połączony z już istniejącym. Prace będą polegały również między innymi na budowie nowych chodników, miejsc parkingowych. Powstanie nowy plac zabaw. W związku z rozbudową planowane jest także utworzenie 9 nowych etatów.

Partnerzy