Rajd do Miłości

22.07.2020, 10:07

18 lipca odbył się Rajd do Miłości.
Ostatnia część projektu
Od Aktywności do Miłości w ramach konkursu Fio Śląskie Lokalnie.
Na start do Miejsko – Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Kozieglowach przybyła 20 osobowa grupa rajdowiczów plus członkowie Stowarzyszenia Kijomaniacy.
Po przebadaniu temperatury i wypełnieniu odpowiednich dokumentow, zgodnie z obecnymi wymaganiami, uczestników powitała prezes Stowarzyszenia Małgorzata Bojanek.
Następnie bardzo ciekawy wykład na temat pozytywnego wpływu nordic walking na wszystkie układy naszego ciała przeprowadził Grzegorz Błaszczyk, fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem.
Następnie po krótkiej rozgrzewce grupa ruszyła w 7 km trasę do Miłości, zwiedzając po drodze piękne ścieżki gminy Koziegłowy i ranczo Rosochacz.
Po czym grupa doszła do Stanicy Jurajskiej gdzie czekał poczęstunek w postaci żurku, kiełbaski i słodkości.
Uczestnicy otrzymali bidony z logo NIW.
Odbył się również konkurs z nagrodami, czyli 3 parami kijów zakupionymi z projektu oraz kosmetyki ufundowane przez dr Jola Giza – Dubik.
Po tych atrakcjach uczestnicy ruszyli w drogę powrotną do Koziegłów.

Dziękujemy Wam Kochani za przybycie
Dziękujemy MGOPK w Koziegłowach za udostępnienie sceny, Panu Arturowi Gołata sołtysowi Wsi Miłość za pomoc w przygotowaniu terenu, za wsparcie radnemu Panu Andrzejowi Szóstakowi i Burmistrzowi Gminy i Miasta Koziegłowy Panu Jackowi Ślęczce oraz ZUK w Koziegłowach za montaż tablicy.
Składamy serdeczne podziękowania naszym Wolontariuszom, którzy wsparli nasze działania Ewie Supernak, Ewie Wójcik, Justynie Tuorze, Beacie Ganczewskiej, Zbigniewowi Ujejskiemu i Grzegorzowi Blaszczykowi oraz rodzinie Żanety Maszczyk za ognisko.

Cieszymy się, że mieliśmy możliwość przeprowadzenia projektu w ramach Fio Śląskie Lokalnie.
Projekt był dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

Tekst nadesłany przez Panią Małgorzatę Bojanek.

Partnerzy