Jurajski Festiwal Biegowy 2020

29.09.2020, 7:10

Między 25 a 27 września u podnóża Góry Zborów odbył się Jurajski Festiwal Biegowy, to 3 dni sportowej rywalizacji, 5 biegów głównych, 407 km tras, prawie 16 tys m przewyższeń, niezwykłe widoki i niezapomniane wrażenia.

Niedziela Jurajskiego Festiwalu Biegowego miała charakter iście rodzinny, już od godziny 10tej rozpoczęto biegi dla najmłodszych biegaczy, którym kibicowały całe rodziny. Cykl imprez towarzyszących zakończył bieg rodzinny, który miał charakter czysto rekreacyjny, a pomiar czasu nie był prowadzony. O godzinie 11tej na starcie pojawili się zawodnicy 5tej kategorii biegowej, czyli biegu na dystansie 10 km i dwu i pół godzinnym limicie czasowym.

Jurajski Festiwal Biegowy, to zdecydowanie największa impreza biegowa na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej ,a ilość startujących zawodników przemawia o jego popularności, nie tylko w naszym kraju.

Jednym z głównych partnerów Jurajskiego Festiwalu Biegowego był Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Bieg zakończył się ceremoniom dekoracji zwycięzców , w której uczestniczył Wójt Gminy Kroczyce Stefan Pantak.

Niewątpliwe wrażenie robią ludzie biorący udział w biegu na dystansie 200 km, którzy swój start mieli w piątek po południu, tutaj limit czasowy na zdobycie tej trasy wynosił 45 godzin. Jednego z pogromców Jurajskiego potwora, zapytaliśmy jak to się robi?

Wszystkim uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy.

Partnerzy