Poczynania w UKS Energia Siewierz

07.04.2021, 8:57

dav

O poczynaniach UKS Energia Siewierz opowiada Adam Soliło:

W minionym miesiącu niewątpliwie mocno zaczęliśmy się pokazywać w środowisku tenisistów.
Rozpoczęła się druga runda rozgrywek ligowych. Drużyna chłopców fantastycznie rozpoczyna drugą rundę wygrywając wszystkie spotkania co pozwala umocnić się na trzecim miejscu w III lidze męskiej – apetyty rosną aby zaatakować drugie miejsce i powalczyć o awans do II ligi. Nieco słabiej spisały się dziewczęta walczące w II lidze kobiet przegrywając dwa pojedynki.
Równocześnie z rozgrywkami ligowymi rozpoczęły się ogólnopolskie rozgrywki indywidualne z cyklu Grand Prix Polski.
W Sępólnie Krajeńskim w eliminacjach w kategorii Junior reprezentowali nas Biały Marcin o Soliło Dominik który po wyjściu z grupy z pierwszego miejsca musiał uznać wyższość  zawodnika z pierwszej 16- tki w Polsce.
Podobnych emocji dostarczyła nam Natalia Rogowicz której zabrakło dwóch punktów  w decydującym pojedynku o wejście do turnieju głównego, w turnieju uczestniczył również Cesarz Franciszek który zajął drugie miejsce w grupie nie dające awansu do turnieju głównego. Grand Prix Młodzików odbyło się w Dębicy
Zdecydowanie najbardziej na uwagę zasługuje  wyjazd naszych zawodników na Gran Prix Polski Kadetów do Krakowa. W turnieju udział wzięli Cesarz Franciszek, Soliło Dominik, Nawara Wiktoria, Rogowicz Natalia. Przez ciężkie eliminacje udało się przebrnąć Dominikowi Soliło który awansował do turnieju głównego gdzie udział bierze 64 najlepszych zawodników w Polsce. W turnieju głównym Dominik pokonując starszych od siebie rywali awansował do fazy pucharowej ostatecznie zajmując miejsce 25. Bardzo dobrym występem Dominik wywalczył automatyczny awans do Mistrzostw Polski które odbędą się w maju.
Przed nami długa i ciężka praca, sezon nabiera tempa, obostrzenia ograniczają możliwości treningowe. Czekamy bo już niedługo zaczynają się Mistrzostwa Województwa gdzie będzie nasz klub reprezentowała najliczniejsza grupa najmłodszych zawodników. Czujemy że w kwietniu i maju będzie wysyp medali dla tenisistów z UKS Energia Siewierz.

dav

Partnerzy