Wakacyjny sierpień z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mierzęcicach

08.09.2021, 14:40

W sierpniu Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach działał równie prężnie i intensywnie jak w pierwszej połowie wakacji.

Malowanie na Śniadanie to bezpłatne warsztaty malarskie, które odbywały się co środę i były połączone ze wspólnym śniadaniem.

Są to warsztaty, podczas których dzieciaczki malują na blejtramach, mogą inspirować się obrazkami, które przygotowaliśmy, jak również mogą swoje własne pomysły przelać na płótno. Następnie mamy przerwę na śniadanko i muszę przyznać, że podczas tych warsztatów odkryliśmy wiele talentów, które drzemią w naszych dzieciaczka. Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się przygotować wystawę, gdzie mieszkańcy będą mogli zobaczyć jakie piękne dzieła stworzyły nasze dzieciaki i gorąco zapraszam do śledzenia naszej strony, tam będą informacje gdzie i kiedy można będzie zobaczyć.

11 sierpnia do warsztatów dołączył wójt gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski i wspólnie z uczestnikami stworzyli jeden wakacyjny obraz.

-Szymon powiedz mi, co ty dzisiaj narysowałeś?
-Papugę.
-Dlaczego wybrałeś papugę?
-Bo tak, bo lubię.
-Lubisz takie zajęcia plastyczne?
-Tak.

-Nikola dlaczego przychodzisz na takie zajęcia plastyczne?
-Bo są fajne.
-A co wybrałaś dzisiaj za prace?
-Zachód słońca.

-Z kim przyszedłeś na takie zajęcia? Sam czy z kimś?
-Z mamą i bratem.
-Chciałby żeby było więcej takich zajęć tutaj zorganizowanych, takich na powietrzu z malowaniem, z farbami?
-Tak.

Kino plenerowe, to kolejna cykliczna impreza skierowana do widzów w różnym wieku. Spotkania odbywały się w piątki. O godzinie 20stej startowało kino familijne, a o 21:30 kino dla starszych widzów. Seanse odbywały się w różnych miejscowościach, a uczestnictwo w nich było bezpłatne.

5tego sierpnia w Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedle, miały miejsce warsztaty rękodzieła dla dorosłych. Uczestnicy tworzyli na warsztatach Łapacze Snów z Makramy.

Te zajęcia są zorganizowane w ramach współpracy z Ośrodkiem Kultury w Mierzęcicach. To są zajęcia z rękodzieła, powstały po to, aby odciągnąć ludzi od siedzenia w domu. Czasem były organizowane też zajęcia online, gdzie nagrywaliśmy wcześniej płyty, udostępniliśmy je razem z zestawami startowymi, a teraz jak już możemy, to spotykamy się kilka razy w miesiącu i tworzymy piękne rzeczy.

14 sierpnia na terenie przy Mierzęcickim GOK-u miało miejsce wydarzenie profilaktyczne. Oprócz licznych atrakcji przygotowanych na tą okazję, na wydarzeniu odbyło się ogłoszenie wyników Powiatowego Konkursu na Grę Edukacyjną ze Smoczycą Klarą oraz uroczyste wręczenie nagród.

Dla lubiących wycieczki wyjazdowe, zostały przygotowane 2 atrakcje. 16 sierpnia odbyła się wycieczka do Agroturystyki „Pod Skałką” w Przybynowie, a 24 zwiedzanie Bajki Pana Kleksa w Katowicach.

26 sierpnia zostały ponownie przygotowane warsztaty rękodzieła dla dorosłych. Uczestnicy uczyli się jak dekorować kubki gliną polimerową.

Ten projekt ma nazwę Wspomnienia Lata, ponieważ będą tam zrobione owoce takie, które występują głównie latem, czyli malinki, jagody, mięta, coś co nam się kojarzy z latem. W dodatku będzie jeszcze zrobiony dekor z kwiatu i to wszystko będą tworzyć z gliny polimerowej, a jak stworzą cały ten dekor, to będzie to utwardzane normalnie w zwykłych piekarnikach.

Na zakończenie wakacji przygotowano Piknik Rodzinny, który odbył się na terenie przy Szkole Podstawowej w Boguchwałowicach.

Dla uczestników przygotowaliśmy wiele atrakcji, między innymi malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, animacje, malowanie na folii i wiele, wiele innych. Uczestnicy dzisiejszego wydarzenia mają też okazję zobaczyć wystawę prac plastycznych, które powstały podczas tegorocznych wakacji, na warsztatach Malowanie na Śniadanie. Piknik odbywa się w ramach zakończenia wakacji oraz powitania nowego roku szkolnego.

Chociaż wakacje już za nami, warto dalej śledzić stronę Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach, gdzie systematycznie będą pojawiać się informacje o nowych wydarzeniach, zajęciach i warsztatach. Serdecznie polecamy.

Partnerzy