III Jurajski Festiwal Biegowy

27.09.2021, 13:48

Już po raz trzeci biegacze z całego kraju i nie tylko, mogli wziąć udział w Jurajskim Festiwalu Biegowym. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na 4 głównych dystansach, więc każdy miał szanse dobrać trasę odpowiednią dla siebie.

Start jak zarówno meta biegu, znajduje się u podnóża Góry Zborów w Podlesicach, a głównym gospodarzem biegu jest między innymi Gmina Kroczyce.

Dystans 111 km, jako pierwszy pokonał pan Janusz Cłapiński, który z wielką łatwością i ogromnym uśmiechem pokonał metę, a w dodatku miał jeszcze siłę na rozmowę z nami.

Osoby, które zdecydowały się na dystans 111 km wystartowały już w piątek i dużą część trasy pokonali nocą.

W biegach nie zabrakło również miejscowych biegaczy, którzy jak twierdzą, dzięki znajomości terenu, wiedzieli jak rozłożyć siły w biegu.

Jurajski Festiwal Biegowy ma już swoich stałych bywalców, którzy biorą w nim udział każdego roku.

W czasie festiwalu nie zabrakło również tras dla najmłodszych jego uczestników. Jurajski Festiwal Biegowy już za nami, po minach wszystkich zawodników zjawiających się na mecie, widać, że każdy dostał właśnie taką dawkę endorfin, po jaką przyjechał. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.