Pasowanie Pierwszoklasistów w Gminie Kroczyce

01.10.2021, 9:57

28 września był bardzo ważnym dniem dla całej społeczności szkolnej w Gminie Kroczyce. Już przed godziną 9tą w Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Pradłach, pojawili się pierwsi goście, a wraz z nimi rodzice, którzy przyszli uczestniczyć w uroczystości pasowania na ucznia swoich pociech.

Powagę wydarzenia pokreśliło odśpiewanie hymnu państwowego.

Po odśpiewaniu hymnu, głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Dusza, która między innymi przywitała przybyłych gości. Po części oficjalnej, przyszedł czas na część artystyczną, w której główną role odegrali pierwszoklasiści.

Część artystyczną zakończyło oficjalne ślubowanie pierwszoklasistów.

Pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor oraz sekretarz gminy pani Ewa Kaziród-Kula.

Uroczystość w Pradłach zakończyły życzenia od zebranych gości, skierowane do pierwszoklasistów. Rozdano pamiątkowe odznaki, prezenty i dyplomy, a na koniec wykonano pamiątkowe fotografie.

O godzinie 10tej, podobna sytuacja miała miejsce w Szkole Podstawowej w Kroczycach. Tutaj również pierwszoklasiści odegrali główne role na przedstawieniu, w którym można było podobnie jak w Pradłach, usłyszeć wiele wierszy i piosenek przygotowanych specjalnie na tę uroczystość.

Słowa ślubowania odczytała pani dyrektor Renata Dobrowolska.

W Kroczycach ślubowali nie tylko uczniowie, ale również rodzice obecni na sali.

Ceremonii pasowania na ucznia, oprócz pani dyrektor i pani sekretarz, dokonał również ks. proboszcz Zbigniew Krzyszkowski oraz przewodnicząca rady rodziców pani Aneta Bednarz.

Dostojność wydarzeń docenia sekretarz gminy pani Ewa Kaziród-Kula, która zaszczyciła swoją w obecnością tym dniu, obie placówki.

Dołączamy się do życzeń pani sekretarz i życzymy wszystkim pierwszoklasistom oraz ich rodzicom wszystkiego dobrego.

Partnerzy