Finał 30 WOŚP w Siewierzu

04.02.2022, 4:07Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozpoczęła się przy dźwiękach Orkiestry Dętej w Siewierzu. Niestety Finał WOŚP został niemal w ostatniej chwili przeniesiony z siewierskiego Rynku.
Do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Siewierzu przybywali mieszkańcy, by posłuchać muzyki i wesprzeć WOŚP. Finał rozpoczął koncert reprezentacyjnej orkiestry Dętej Miasta i Gminy Siewierz. Później młodzi artyści Gminy Siewierz prezentowali swoje talenty wokalne.
Poza koncertami na zgromadzonych licznie mieszkańców Siewierza i okolic czekało wiele atrakcji. Siewierskie Morsy przygotowały niespodziankę.
Po morsowaniu czas na kolejną dawkę muzyki. Specjalnie dla WOŚP wystąpił zespół Niepokonani.
W Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Siewierzu panowała gorąca atmosfera, a na zewnątrz hulał zimny wiatr, mimo tego wolontariusze cały dzień dzielnie kwestowali na ulicach Miasta.
Pozytywna energia unosiła się w powietrzu, a koncert Słowiańska Krew rozgrzewał serca publiczności.
Mieszkańcy Siewierza i okolic czekali na licytacje, z których dochód miał wesprzeć 30 Finał WOŚP przeznaczony dla dziecięcej okulistyki. Wybór w aukcjach był duży.
Podczas wielkiej orkiestry świątecznej pomocy w Gminie Siewierz zebrano łącznie 50.393 zł. Ta kwota to efekt ciężkiej pracy wolontariuszy, organizatorów, darczyńców i przede wszystkim tych, którzy podzielili się swoim sercem z innymi.

Partnerzy